Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Końskich stanął wyjątkowy pojemnik na nakrętki

Przed Starostwem Powiatowym w Końskich stanął duży pojemnik w kształcie serca na plastikowe nakrętki. Surowiec zbierany jest dla sparaliżowanej Dagmary Michalskiej na jej rehabilitację i wózek elektryczny.

Autor: Magdalena Galas-Klusek

31.07.2020 18:04

image 31.07.2020. Końskie. Serce dla Dagmary Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Dagmara to mieszkanka miejscowości Jacentów w gminie Radoszyce i podopieczna Warsztatu Terapii Zajęciowej w Końskich. Jak mówi jej mama Dorota Michalska, córka porusza się na wózku, cierpi na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe.

- Dagmara urodziła się przedwcześnie, w siódmym miesiącu ciąży bliźniaczej. Urodziła się z niską wagą urodzeniową, co spowodowało niedotlenienie i porażenie czterokończynowe. Porusza się na wózku, wymaga stałej rehabilitacji, pomocy innych osób, zaopatrzenia w sprzęt - mówi mama Dagmary.

Marzeniem Dagmary jest samodzielne poruszanie się, w czym mogą jej pomóc rehabilitacja i elektryczny wózek. Dziewczyna sama rozpoczęła akcję zbiórki nakrętek, których sprzedaż umożliwi pozyskanie funduszy na upragniony cel. W zbiórkę zaangażowało się wiele osób m.in. Jarosław Staciwa, prezes Wszechnicy Koneckiej, w której odbywają się Warsztaty Terapii Zajęciowej.

- Dużo osób dowozi nakrętki nawet do mojego domu, albo przekazuje na parkingu. Starosta zaproponował zakup specjalnego pojemnika, żeby każdy mieszkaniec mógł łatwo i szybko wrzucić swoje nakrętki - mówi prezes.

Godzinne zajęcia na specjalnym urządzeniu do nauki chodzenia to koszt 150 zł, z kolei zakup wózka - 15 tys. zł. Dagmara za sprzedaż 1 tony nakrętek pozyskuje 800 zł.

31.07.2020. Końskie. Serce dla DagmaryFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rehabilitacja Jacentów Starostwo Powiatowe wózek inwalidzki nakrętki RK Końskie
other news

Podobne wiadomości

Oryginalny pojemnik na nakrętki stanął w Kazimierzy Wielkiej

Oryginalny pojemnik na nakrętki stanął w Kazimierzy Wielkiej