Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Kielcach powstaną nowe punkty szczepień

Kluby seniora przy alei Legionów oraz przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego oraz parking obok stadionu Suzuki Arena to miejsca zaproponowane przez prezydenta Kielc do prowadzania masowych szczepień. Dziś informacja w tej sprawie została przekazana do wojewody świętokrzyskiego.

Autor: Monika Miller

07.04.2021 11:40 / Aktualizacja 07.04.2021 14:42

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc, informuje, że wzmocniłyby one działanie istniejących już 26 punktów, zlokalizowanych w stolicy województwa świętokrzyskiego.

- Zależało nam na tym, aby znajdowały się zarówno w południowej, jak i północnej części Kielc. Oba kluby seniora znajdują się w budynkach, którymi administruje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Zostały wybrane, ponieważ spełniają odpowiednie warunki. Do obu miejsc zapewniony jest dogodny dojazd, a przed obiektami znajdują się miejsca parkingowe - mówi Tomasz Porębski.

Z kolei przy stadionie Suzuki Arena miasto Kielce przymierza się do uruchomienia punktu szczepień typu drive-thru, gdzie można będzie przyjąć preparat bez wysiadania z samochodu.

Niebawem rozpoczną się prace nad przygotowaniem punktów. Należy odpowiednio zaaranżować miejsca, wyposażyć je w niezbędny sprzęt, a także zapewnić personel medyczny do pracy. Decyzje czy i kiedy zostaną uruchomione będą podejmowane w porozumieniu z wojewodą świętokrzyskim.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz zauważa, że dotychczas w regionie było 108 punktów szczepień. Wkrótce ich liczba się zwiększy.

- W drugiej połowie kwietnia przyspieszą dostawy szczepionek. Spodziewamy się, że do końca miesiąca będzie ich co najmniej 7 mln. W związku z tym wprowadzono nową jakość w postaci masowych punktów szczepień - zaznacza.

Mają one powstać z pomocą samorządów. Idea jest taka, aby w każdym powiecie powstały po dwa nowe punkty. Po stronie samorządów jest udostępnienie lokali, a zapłatę za wykonaną usługę i samą szczepionkę pokrywa rząd. Na chwilę obecną zaproponowano 17 nowych punktów szczepień. Lista nie jest jednak zamknięta.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce koronawirus szczepionka przeciwko COVID-19
other news

Podobne wiadomości

W piątek poznamy szczegóły zmian w programie szczepień

W piątek poznamy szczegóły zmian w programie szczepień

Punkt szczepień został przeniesiony

Punkt szczepień został przeniesiony

Seniorzy mogą skorzystać z mobilnych punktów szczepień

Seniorzy mogą skorzystać z mobilnych punktów szczepień