Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W gminie Kije - szkolne kuchnie i stołówki na miarę XXI wieku

Kuchnie i jadalnie w szkołach podstawowych w gminie Kije zyskały nowe oblicze. Wszystko za sprawą rządowego programu „Posiłek w domu i szkole”. To program wspierający remont i doposażenie kuchni oraz stołówek w szkołach podstawowych.

Autor: Marta Gajda

29.09.2020 14:54

image 29.09.2020 Kije. Stołówki i kuchnie szkolne po remoncie. Na zdjęciu (od lewej): Tomasz Socha - wójt gminy Kije, Mariusz Kudasiewicz - dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kijach Fot. / Urząd Gminy w Kijach

Jak mówi Tomasz Socha, wójt gminy Kije, w sumie udało się wyposażyć trzy placówki: szkołę podstawową w Kijach, filię w Gartatowicach i Włoszczowicach.

- Do szkół trafił innowacyjny sprzęt, który ułatwi i usprawni przygotowywanie posiłków. To jak m.in. nowoczesny piec, mikser, szatkownica do warzyw, nowe naczynia, sztućce, stoliki i krzesełka - wymienia wójt.

- Większość sprzętu już dotarła do placówek. Część w najbliższych dniach zostanie dostarczona i uruchomiona. Z nowego sprzętu cieszy się personel kuchni i stołówki. Panie będą mogły poszerzyć jadłospis, a przygotowywanie posiłków sprawi jeszcze większą przyjemność. Jestem przekonany, że nasze unowocześnione kuchnie i stołówki zachęcą jeszcze liczniejszą grupę uczniów do spożywania zdrowych i świeżo przygotowanych posiłków w szkole - zaznacza.

Mariusz Kudasiewicz, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kijach zaznacza, że najważniejszym celem było to, aby uczniowie jedli posiłek w komfortowych warunkach. Dzięki zmianom, pomieszczenia stały się bardziej funkcjonalne, przyjazne i estetyczne.

- Stołówki i kuchnie zostały przebudowane i odnowione. Spełniają nowe kryteria, normy. Dla niektórych dzieci jest to jedyny posiłek ciepły w ciągu dnia. To ważne i musimy o to dbać - mówi.

29.09.2020 Kije. Stołówki i kuchnie szkolne po remoncieFot. Urząd Gminy w Kijach

Remont kuchni i stołówek kosztował 82 tys. zł, z czego 65 tys. zł  to dofinansowanie pozyskane w ramach programu. Wkład własny gminy wyniósł ponad 16 tys. zł  

W ostatnim czasie do szkół działających na terenie gminy Kije udało się także zakupić aktywne tablice, wyposażyć pracownię przyrodniczą oraz utworzyć dwie świetlice środowiskowe. Będą się one mieścić w budynkach instytucji oświatowych w Kijach oraz Włoszczowicach.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kije kuchnia RK Kazimierza Wielka Włoszczowice Tomasz Socha Posiłek w szkole i w domu stołówki
other news

Podobne wiadomości

Ma być szybciej i bezpieczniej. Prace na trasie Kije - Chmielnik idą zgodnie z planem

Ma być szybciej i bezpieczniej. Prace na trasie Kije - Chmielnik idą zgodnie z planem

Następne miejscowości w gminie Kije będą skanalizowane

Następne miejscowości w gminie Kije będą skanalizowane