Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W czerwonej strefie ubodzy nie będą pozostawieni sami sobie

Wraz z ogłoszeniem w całej Polsce czerwonej strefy, zmieniają się zasady funkcjonowania niektórych placówek. Ostrowiecka jadłodajnia dla ubogich, bezdomnych i wykluczonych przy ul. Głogowskiego prowadzona przez Akcję Katolicką oraz Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Hospicjum zostanie zamknięta.

Autor: Emilia Sitarska

23.10.2020 16:53

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Jak wyjaśnia dyrektor ostrowieckiego hospicjum ks. Paweł Anioł, działalność zostanie przeniesiona od jutra na ulicę Focha, czyli tam, gdzie znajduje się budynek hospicjum. W okolicy bramy św. Piotra i Pawła pojawi się namiot, gdzie wydawane będą posiłki na wynos.

- Przenosimy się obok hospicjum na zewnątrz, posiłki wydawać będziemy w pojemnikach jednorazowych. Wszystkie osoby otrzymają jedzenie każdego dnia od 13.00 do 14.00, w ciągu tygodnia, w weekend czy święta - mówi ks. Paweł Anioł.

Wyznaczona zostanie „strefa życia”, czyli pętla, w której będą stać osoby w kolejce, zachowując niezbędne odległości. Ks. Paweł Anioł prosi o to, aby mieć ze sobą maseczkę, jednak często zdarza się, że ludzie biedni ich nie posiadają.

- I dlatego też po raz kolejny rozdamy jutro, w sobotę, maseczki, aby te osoby już je miały. Wyznaczyliśmy też miejsce do dezynfekcji, aby zachować wszelkie środki ostrożności - informuje ks. Paweł Anioł.

Obostrzenia wprowadzono także w hospicjum w zakresie odwiedzin. Jest możliwość przynoszenia jedzenia, a także spotkań w godzinach 11.00-12.00 i 17.00-18.00. W tych godzinach też są udzielane informacje telefonicznie. W przypadkach nagłych rodzina przyjmowana jest do izolatki. Jak dodaje ks. Paweł Anioł, w dalszym ciągu przyjmowani są chorzy do hospicjum. W tej chwili wolnych jest 8 miejsc.

Bez zmian funkcjonuje rehabilitacja. Pacjenci powinni jednak przychodzić punktualnie na wyznaczoną godzinę, aby nie przebywać na korytarzach.

Z kolei bary Anielskie Jadło wydają posiłki na wynos. Osoby starsze i na kwarantannie mogą liczyć na tańszy dowóz posiłków.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

hospicjum bezdomny Ostrowiec Świętokrzyski RK Ostrowiec Św. Anielskie Jadło ksiądz Paweł Anioł koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Obchody Światowego Tygodnia Ubogich w Sandomierzu

Obchody Światowego Tygodnia Ubogich w Sandomierzu

Modlitwa za ubogich i bezdomnych przy kieleckim dworcu PKP

Modlitwa za ubogich i bezdomnych przy kieleckim dworcu PKP

Msza i poczęstunek. Obchodzimy Światowy Dzień Ubogich

Msza i poczęstunek. Obchodzimy Światowy Dzień Ubogich

W Światowym Dniu Ubogich pamiętaliśmy o potrzebujących

W Światowym Dniu Ubogich pamiętaliśmy o potrzebujących