Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W czasie wakacji brakuje krwi

Mieszkańcy Kielc mogli honorowo oddać krew. Ze względu na zmniejszoną liczbę krwiodawców w dni powszednie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach zdecydowało o otwarciu placówki także w niektóre soboty.

Autor: Iwona Murawska

18.07.2020 10:21

image 18.07.2020. Kielce. Honorowe oddanie krwi Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Jak informuje Renata Klepko z centrum, co roku w okresie wakacyjnym w magazynach centrum występują duże niedobory krwi, ponieważ większość dawców przebywa na urlopach.

- Gorąco apelujemy o oddawanie krwi. Tak naprawdę co roku od maja do końca września brakuje krwi, ponieważ nasi krwiodawcy wyjeżdżają na wakacje. Tymczasem w szpitalach wcale nie zmniejsza się liczba pacjentów oczekujących na operacje. Także prace rolno-gospodarcze powodują, że zapotrzebowanie na krew jest wzmożone - dodała Renata Klepko.

Krew postanowił dziś oddać m.in. pan Michał.

- Honorowym krwiodawcą jestem już od 16 lat. Jest sobota, dzień wolny, krwi brakuje, dlatego przyszedłem do centrum. Trzeba bezinteresownie pomagać ludziom. Mnie to nic nie kosztuje, a naprawdę mogę przyczynić się do uratowania komuś życia - dodał pan Michał.

Krew oddał dziś również Grzegorz Pokrzywiński.

- Krew oddaje już od kilku lat. To jest lek, którego się nie wyprodukuje. Teraz mamy szczególną sytuację epidemiczną, ale w centrum przestrzegane są wszystkie wymogi sanitarne, więc oddawanie krwi jest bezpieczne - stwierdził Grzegorz Pokrzywiński.

Krew w centrum przy ulicy Jagiellońskiej można było oddać do godziny 13.00. W sierpniu, oprócz dni powszednich, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa czynne będzie również 1 i 22 sierpnia.

Galeria zdjęć Kielce. Honorowe oddanie krwi (18.07.2020) [Zdjęcia: 8]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krwiodawstwo krew krwiodawcy RK Kielce Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
other news

Podobne wiadomości

Pracownicy ZUS-u chętnie oddawali krew

Pracownicy ZUS-u chętnie oddawali krew

Krwiobus rusza w trasę. Przyjdź i oddaj krew

Krwiobus rusza w trasę. Przyjdź i oddaj krew