Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

V Hammond Kielce Festival

Zespoły TORTILLA & Vesta Chawira oraz SILESIAN HAMMOND GROUP wystąpiły podczas pierwszego dnia V Hammond Kielce Festival.

Autor: Kamil Król

11.09.2021 21:52

image 11.09.2021 Kielce. Pałacyk Tomasza Zielińskiego. V Hammond Kielce Festival. Gra Tortilla & Vesta Chawira Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

Jak mówi Karol Wójcik z Domu Środowisk Twórczych, na letniej scenie Pałacyku Zielińskiego mogliśmy usłyszeć autentycznego bluesa elektrycznego w wykonaniu grupy TORTILLA & Vesta Chawira.

- To zespół, który czerpie inspiracje z bluesowych korzeni. Podążają własną drogą. Dziś grali na organach Hammonda ze względu na festiwal, ale na co dzień używają innych instrumentów, np. harmonijki. W zespole występują dwie wokalistki: jedna z Polski i druga z Zimbabwe. Mają bardzo dobry kontakt z publicznością - charakteryzuje.

Paweł Wawrzeńczyk, który podarował eksponaty do Muzeum Hammonda, twierdzi, że Hammond Kielce Festival to impreza dla ludzi, którzy kochają tego rodzaju muzykę.

- Festiwal skupia ludzi, którzy się na tej muzyce znają i lubią słuchać muzyki wartościowej. W tej chwili wszechobecna muzyka jest inna i ona atakuje nas z każdej strony, tym bardziej trzeba tego typu style muzyczne pielęgnować - przekonuje.

W niedzielę, w drugim dniu V Hammond Kielce Festival wystąpią Joanna Dudkowska Band feat, Chuck Frazier z USA oraz Władysław Komendarek. Początek koncertu na letniej scenie Pałacyku Zielińskiego o godzinie 17.00.

Galeria zdjęć Kielce. Pałacyk Tomasza Zielińskiego. V Hammond Kielce Festival (11.09.2021) [Zdjęcia: 8]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Pałacyk Zielińskiego RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Kielce Paweł Wawrzeńczyk Dom Środowisk Twórczych Muzeum Laurensa Hammonda RK Końskie
other news

Podobne wiadomości

Jest jedyny w świecie. Pomnik Laurensa Hammonda stanął w Kielcach

Jest jedyny w świecie. Pomnik Laurensa Hammonda stanął w Kielcach

Organy Hammonda zabrzmiały w ogrodzie Domu Środowisk Twórczych [ZDJĘCIA]

Organy Hammonda zabrzmiały w ogrodzie Domu Środowisk Twórczych [ZDJĘCIA]

Koncertowe otwarcie Muzeum Hammonda w nowej siedzibie

Koncertowe otwarcie Muzeum Hammonda w nowej siedzibie