Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Uczniowie z Suchedniowa mają nową salę gimnastyczną

240 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 1 w Suchedniowie. Od dziś uczniowie będą mogli korzystać z nowej sali gimnastycznej. W otwarciu obiektu uczestniczyła wiceminister sportu Anna Krupka.

Autor: Michał Kita

01.09.2020 10:30

image 01.09.2020. Suchedniów. Rozpoczęcie roku w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 1 w Suchedniowie. Na zdjęciu (od lewej): Agnieszka Buras - radna sejmiku wojewódzkiego, Anna Krupka - wiceminister sportu i Cezary Błach - burmistrz Suchedniowa Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak informuje świętokrzyska parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości, resort sportu dofinansował tę inwestycje już w 2018 roku kwotą 2,5 mln zł.

- Cieszę się, że dziś możemy przekazać ten obiekt dla dzieci i młodzieży z Suchedniowa. Mam nadzieję, że będą tu rodziły się sportowe talenty. Suchedniów to miasto słynne m.in z działalności klubu Orlicz, który jest znany także na arenie ogólnopolskiej - dodaje.

Jak mówi Dariusz Kowalik wicedyrektor placówki, nowa sala gimnastyczna była długo wyczekiwana przez uczniów szkoły.

- To zupełnie nowy obiekt, jakiego wcześniej nie było. Przez prawie 40 lat w tym miejscu było boisko betonowe, z którego musiała korzystać młodzież. Od dziś uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnej hali sportowej - dodaje.

W sumie budowa kosztowała około 8 mln zł. W ramach inwestycji obok hali powstaną także dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią, które zostaną oddane do użytku w przyszłym roku.

Galeria zdjęć Suchedniów. Rozpoczęcie roku w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 1 w Suchedniowie (01.09.2020) [Zdjęcia: 14]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Suchedniów Anna Krupka RK Starachowice
other news

Podobne wiadomości

Anna Krupka: dzięki programowi „Sportowa Polska” możliwe są nowe inwestycje

Anna Krupka: dzięki programowi „Sportowa Polska” możliwe są nowe inwestycje