Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Uczniowie z Rudy Strawczyńskiej będą mieli halę sportową

Nowoczesna sala gimnastyczna powstanie przy Szkole Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej, to możliwe dzięki dotacji Ministerstwa Sportu przyznanej z programu „Sportowa Polska”. Nowy obiekt o powierzchni ponad 400 metrów kwadratowy zostanie oddany do użytku za dwa lata.

Autor: Michał Kita

05.10.2020 12:06

image 05.10.2020 Ruda Strawczyńska. Na zdjęciu od lewej: Tadeusz Tkaczyk - wójt Strawczyna, Anna Krupka - wiceminister sportu, Krzysztof Słoń - senator PiS Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Jak informuje wiceminister Anna Krupka, resort przeznaczył na ten cel ponad 1,1 mln złotych. Jak zaznacza, dzięki tej inwestycji uczniowie będą mogli aktywnie spędzać czas i kształtować swoje sportowe umiejętności.

- Cieszę się, że ta sala powstanie właśnie tutaj, przy szkole w Rudzie Strawczyńskiej. Do tej pory dzieci musiały ćwiczyć na korytarzach, ponieważ nie było tu sali z prawdziwego zdarzenia. Obiekt, który powstanie z pewnością przyczyni się do podniesienia jakości kształcenia w placówce - dodaje Anna Krupka.

Zdaniem senatora Krzysztofa Słonia, Szkoła Podstawowa w Rudzie Strawczyńskiej to miejsce z ogromnym potencjałem, które zasługuje nie tylko na profesjonalny obiekt sportowy, ale również na rozbudowę zaplecza edukacyjnego.

- To bardzo istotne, że pieniądze z Ministerstwa Sportu zasilą tę niezwykle ważną inwestycję. Gmina Strawczyn rozwija się w każdym kierunku, również w zakresie infrastruktury społecznej i wychowawczej. Mam nadzieję, że wspólne zabiegi ministerstwa i gminy w krótkim czasie doprowadzą do powstania nowego obiektu sportowego - dodaje.

Z programu „Sportowa Polska”, od 2016 roku na rozwój infrastruktury sportowej do województwa świętokrzyskiego trafiło ponad 90 mln złotych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Słoń Anna Krupka program „Sportowa Polska” Ministerstwo Sportu
other news

Podobne wiadomości

Są pieniądze dla regionu z programu „Sportowa Polska”

Są pieniądze dla regionu z programu „Sportowa Polska”

Klimatyzowana hala sportowa dla dzieciaków z Chmielnika

Klimatyzowana hala sportowa dla dzieciaków z Chmielnika

Stacja: wakacje! Aktywność sportowa

Stacja: wakacje! Aktywność sportowa

Nowoczesna hala sportowa w Chmielniku. Dziś oficjalne otwarcie

Nowoczesna hala sportowa w Chmielniku. Dziś oficjalne otwarcie