Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Uczniowie wrócą do szkół, ale sprawdzianów ma być mniej

Tydzień nauki hybrydowej i tydzień stacjonarnej mają już za sobą uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty mówi, że powrót placówek oświatowych do normalności trwa

Autor: Daniel Lenart

10.05.2021 12:53

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Marta Gajda / Radio Kielce
Komentarze

Co ważne, na razie nie doszło do spełnienia się czarnego scenariusza, czyli wzrostu zachorowań na COVID-19 wśród uczniów.

- Codziennie monitorujemy frekwencję w klasach, które już się uczą. Kształtuje się ona w granicach 85-86 proc. To całkiem dobrze. Możemy powiedzieć, że powrót do szkół nie zwiększył zagrożenia. Mamy nadzieję, że będzie tylko lepiej – twierdzi kurator.

Według harmonogramu przedstawionego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, od 17 maja do nauki hybrydowej wrócą uczniowie klas 4-8. Natomiast od 31 maja normalna nauka wróci już w każdej placówce oświatowej.

Kazimierz Mądzik uważa, że nawet miesiąc normalnej nauki to dobre rozwiązanie dla młodych ludzi. Podobnego zdania są dyrektorzy szkół. Urszula Dulnik, kierująca Szkołą Podstawową nr 8 w Kielcach podkreśla, że w czerwcu głównym zadaniem nauczycieli będzie odbudowanie osłabionych przez naukę zdalną relacji społecznych między uczniami.

- Nawet na tydzień byłby sens powrotu do szkoły. Koniecznie. To jest niezbędne. Przerwa wakacyjna wydłużyłaby ten czas niewidzenia się. Przecież w normalnych warunkach w czerwcu prawdziwej nauki byłby tylko tydzień – tłumaczy Urszula Dulnik.

Kazimierz Mądzik zapowiada, że kuratorium będzie apelowało do nauczycieli, żeby nie robili dużej liczby sprawdzianów uczniom wracającym do szkoły. – Docierają do nas sygnały, że w niektórych szkołach są takie plany. Nam zależy, żeby uczniowie stopniowo wracali do wymogów nauki stacjonarnej, stąd nasz apel do nauczycieli – wyjaśnia kurator.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

kuratorium oświaty Kazimierz Mądzik RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Kielce Szkoła Podstawowa nr 8 RK Końskie testy na koronawirusa Urszula Dulnik
other news

Podobne wiadomości

Najmłodsi uczniowie wracają do szkół

Najmłodsi uczniowie wracają do szkół

Czarnek: w maju jest szansa, że uczniowie wrócą do szkół

Czarnek: w maju jest szansa, że uczniowie wrócą do szkół

26 kwietnia uczniowie wrócą do szkół?

26 kwietnia uczniowie wrócą do szkół?

Uczniowie dokończą rok szkolny zdalnie?

Uczniowie dokończą rok szkolny zdalnie?