Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Uczniowie dokończą rok szkolny zdalnie?

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który był gościem Polskiego Radia 24, został zapytany, czy ten rok szkolny uczniowie dokończą w szkołach czy zdalnie.

08.04.2021 08:00
Źródło: TVP Info

image Przemysław Czarnek - minister edukacji i nauki Fot. Ministerstwo Edukacji Narodowej / Twitter
Komentarze

Przemysław Czarnek powiedział, że jest przekonany, iż koniec szkolnego lockdownu nastąpi jeszcze kwietniu. Mówił też o studentach i sesji letniej.

- Jestem przekonany, że ten rok szkolny dokończymy w szkołach, wrócimy do nauki stacjonarnej w przedszkolach i szkołach - odparł minister.

Zaznaczał, że wszystko zależy od tego, kiedy ustąpi trzecia fala epidemii koronawirusa w Polsce. Mówił, że decyzja o powrocie do szkół to prawdopodobnie kwestia tygodni.

- Dlatego obecne restrykcje przedłużyliśmy tylko o tydzień do 18 kwietnia - zaznaczył.

Mówił, że ważnym elementem końca szkolnego lockdownu jest zaszczepienie ponad 500 tysięcy nauczycieli.

- Jestem przekonany, że w kwietniu wrócimy do nauki stacjonarnej i w przedszkolach, i w szkołach - powiedział Czarnek wskazując, że możliwe jest jeszcze w tym miesiącu otwarcie szkół dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej.

Pytany o uczelnie mówił, że jest przekonany, „że jeśli trzecia fala ustąpi, to nastąpi częściowe otwarcie uczelni”.

- Będę zachęcał rektorów, by przywracać naukę stacjonarną na szerszą skalę i by sesja letnia odbywała się w trybie stacjonarnym - dodał.

W środę na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że nauka zdalna będzie przedłużona o kolejny tydzień. Oznacza to, że do 18 kwietnia zamknięte będą szkoły, przedszkola i żłobki.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

koronawirus Przemysław Czarnek