Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Trwa plebiscyt „O Dziką Różę”. Dziś „Klątwa rodziny Kennedych”

„Klątwa rodziny Kennedych” to trzeci spektakl, który bierze udział w 29. Plebiscycie Publiczności „O Dziką Różę”. Zostanie pokazany dziś, o godzinie 19.00, na tymczasowej scenie Teatru im. Stefana Żeromskiego. Na widzów czekają wejściówki.

Autor: Dorota Klusek

10.06.2021 10:53

image 27.02.2021 Kielce. Prapremiera spektaklu „Klątwa rodziny Kennedych” Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

Paulina Drozdowska z działu marketingu kieleckiej sceny dramatycznej przypomina, że plebiscyt odbywa się na zmienionych zasadach, bo spektakle są prezentowane w ciągu miesiąca, a nie tygodnia, jak to tradycyjnie miało miejsce.

- Ale nadal są to bezpłatne premiery sezonu, tym razem 2020/2021 i nadal wybieramy najlepszych aktorkę, aktora i spektakl - zaznacza.

Dziś zostanie pokazane kolejne przedstawienie. Tym razem będzie to „Klątwa rodziny Kennedych” Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina. Paulina Drozdowska podkreśla, że to już piąta propozycja, jaką ten duet twórców przygotował dla kieleckiej publiczności.

- Tworzą własny język teatralny, osnuty najczęściej wokół postaci kobiecych, które w historii jakoś się zaznaczyły. Tutaj mamy inne spojrzenie. Bohaterką jest Rosemary Kennedy, ze słynnego amerykańskiego rodu, o którym bardzo dużo wiemy, ale ona jest postacią mało znaną, o której się nie mówi - zauważa.

Rosemary Kennedy z powodu swoich ułomności i zaburzeń psychicznych została wymazana z dziejów tego rodu, przemilczana, zapomniana. Nie pasowała do idealnego wizerunku rodziny Kennedych. Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami spektakl jest okazją do zastanowienia się nad innością i wartościami, jakimi kierujemy się w kontaktach społecznych.

Spektakl rozpocznie się o godzinie 19.00. Zgodnie z regulaminem plebiscytu „O Dziką Różę”, widzowie biorący udział w przeglądzie, otrzymują bezpłatne wejściówki. Aby ją zdobyć, należy dziś, o godzinie 12.00, zadzwonić pod numer: tel. 41 344 75 00 lub 512 945 191.

Widzowie wybiorą najlepszych aktorkę, aktora i spektakl minionego sezonu, głosując na specjalnych kuponach, które będą dostępne w teatrze, w dniu prezentacji spektaklu. Urna na głosy będzie dostępna dziś w foyer, od godziny 18.00 do pół godziny po zakończeniu spektaklu. W tym roku kupony nie są dostępne w gazetach, ani redakcjach kieleckich mediów.

Nowością jest możliwość oddania głosu za pomocą e-maila. Na adres: dzikaroza2021@teatrzeromskiego.pl trzeba wysłać wiadomość, zatytułowaną: 28. Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę”. W treści należy wpisać nazwiska najlepszej aktorki i aktora oraz tytuł najlepszego spektaklu. Głosowanie mailowe rozpocznie się 29 maja i potrwa do 23 czerwca. Jedna osoba może oddać jeden głos.

Szczegóły plebiscytu na internetowej stronie Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.
Kolejny pokaz w ramach plebiscytu zaplanowano na 23 czerwca. Wtedy zostanie pokazany spektakl „Dance Mom” według koncepcji i choreografii Wojciecha Grudzińskiego.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

plebiscyt O dziką różę RK Kielce Paulina Drozdowska
other news

Podobne wiadomości

Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę” trwa

Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę” trwa

Plebiscyt „O Dziką Różę” czas zacząć

Plebiscyt „O Dziką Różę” czas zacząć

Plebiscyt „O Dziką Różę” rozpocznie się już w maju

Plebiscyt „O Dziką Różę” rozpocznie się już w maju