Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Tokio szczęśliwe dla polskich pięściarzy. Prezes PZB wierzy w medal

Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 1964 roku reprezentanci Polski w boksie wywalczyli siedem medali - trzy złote, srebrny i trzy brązowe. Pod względem liczby zdobytych krążków byliśmy gorsi jedynie od reprezentantów ZSRR, którzy na podium stanęli dziewięć razy (trzy złote, cztery srebrne, dwa brązowe).

Autor: Rafał Szymczyk

21.07.2021 09:02

image Grzegorz Nowaczek - prezes Polskiego Związku Bokserskiego Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

Turniej olimpijski w Tokio przyniósł polskim pięściarzom największy sukces w całej historii amatorskiego boksu. W tym roku w stolicy Japonii oczywiście nie uda się go powtórzyć, gdyż o medale powalczy tylko czworo naszych reprezentantów: Damian Durkacz, Elżbieta Wójcik, Karolina Koszewska i kielczanka Sandra Drabik.

- Zawsze mogło być więcej, oczywiście, ale uważam, że i tak jest progres w stosunku do lat ubiegłych. Bardzo liczę na medale. Nawet jeden krążek byłby sukcesem. Tokio jest dla nas wyjątkowe, bo 57 lat temu w stolicy Japonii zdobyliśmy siedem medali. Mam nadzieję, że przełamiemy złą passę i staniemy na podium - powiedział prezes Polskiego Związku Bokserskiego, kielczanin Grzegorz Nowaczek, który w środę leci do Tokio.

Ostatnim polskim pięściarzem, który wywalczył medal olimpijski był Wojciech Bartnik. W 1992 roku w Barcelonie, stanął na najniższym stopniu podium w wadze półciężkiej.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Boks Sandra Drabik Olimpiada Igrzyska Olimpijskie Grzegorz Nowaczek RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Drabik: atmosfera w Tokio jest pozytywna

Drabik: atmosfera w Tokio jest pozytywna

Drabik: ślubowanie to wyjątkowa chwila

Drabik: ślubowanie to wyjątkowa chwila

Znamy skład na Tokio. Wśród sportowców Sandra Drabik

Znamy skład na Tokio. Wśród sportowców Sandra Drabik