Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Terytorialsi zacieśniają współpracę ze służbami wojewody

10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej formalizuje współpracę z urzędem wojewódzkim. Jej efektem jest podpisanie porozumienia o współpracy przy realizacji zadań związanych z zarządzaniem kryzysowym. Dokument parafowali wojewoda Zbigniew Koniusz oraz dowódca świętokrzyskich „Terytorialsów” pułkownik Grzegorz Motak.

Autor: Michał Kita

28.04.2021 16:18

image 28.04.2021. Kielce. Podpisanie porozumienia w sprawie współpracy przy realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego pomiędzy Wojewodą Świętokrzyskim, a dowódcą 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na zdjęciu (od lewej): płk Grzegorz Motak - dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

Zdaniem pułkownika, porozumienie określa szczegółowo w jaki sposób obydwie strony mają działać i współpracować, między innymi przy zapobieganiu i usuwaniu skutków klęsk żywiołowych.

- Do tej pory aktywnie bierzemy udział w akcjach zmierzających do zapobiegania i zabezpieczania mieszkańców regionu przed powodzią. Terytorialsi angażują się także w prowadzenie poszukiwań osób zaginionych, czy w końcu już od ponad roku pomagają przy zwalczaniu pandemii COVID-19 w regionie. Ostatnim akcentem naszego wkładu w walkę z pandemią jest uruchomienie punktu szczepień powszechnych typu drive thru w Podzamczu. To pierwszy w Polsce tego typu wojskowy punkt szczepień powszechnych - opisuje płk Grzegorz Motak.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz podkreśla, że umowa pomiędzy urzędem a WOT jest potrzebnym dokumentem.

- Nasze kontakty z 10. Świętokrzyską Brygadą są na tyle dojrzałe, że możemy je sformalizować. Zawsze współpracowaliśmy dobrze, a przede wszystkim skutecznie. Zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19 okazało się, że dobre relacje i współdziałanie urzędu wojewódzkiego i żołnierzy realnie przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców regionu - dodaje.

Podpisane porozumienie określa szczegółowo procedury i formy współpracy pomiędzy żołnierzami WOT, a Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim między innymi w zakresie wykorzystania i udostępniania sprzętu na czas działań podejmowanych w trybie zarządzania kryzysowego.

Galeria zdjęć Kielce. Podpisanie porozumienia w sprawie współpracy przy realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego pomiędzy Wojewodą Świętokrzyskim, a dowódcą 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej (03.06.2020) [Zdjęcia: 6]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce WOT 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej Zbigniew Koniusz płk Grzegorz Motak
other news

Podobne wiadomości

Jarosław Rusiecki: terytorialsi zapewnią mieszkańcom większe poczucie bezpieczeństwa

Jarosław Rusiecki: terytorialsi zapewnią mieszkańcom większe poczucie bezpieczeństwa

Terytorialsi przysięgali na Bukówce. „To ważny moment dla każdego żołnierza”

Terytorialsi przysięgali na Bukówce. „To ważny moment dla każdego żołnierza”

Bez rodziny i przyjaciół. Terytorialsi złożą przysięgę

Bez rodziny i przyjaciół. Terytorialsi złożą przysięgę