Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Terytorialsi czekają ze szczepionkami na chętnych

Żołnierze WOT nadal działają w punktach szczepień w województwie świętokrzyskim.

01.06.2021 15:32
Źródło: ŚBOT

image Fot. ppor. OT Daniel Woś / ŚBOT
Komentarze

W kilkunastu Powszechnych Punktach Szczepień oraz w punktach przyszpitalnych w naszym województwie nadal pełnią służbę świętokrzyscy terytorialsi. Blisko 40 ochotników wspiera personel medyczny mierząc temperaturę, pomagając przy wypełnianiu ankiet, udzielając informacji oraz kierując ruchem. 

W Kielcach są to punkty w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka, w Szpitalu Św. Aleksandra oraz punkt drive-thru na terenie Targów Kielce. Żołnierzy 10. ŚBOT można spotkać także w miejscach szczepień między innymi w Jędrzejowie, Czarnieckiej Górze, Opatowie, Sandomierzu i Staszowie.

Od kilku dni na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu można również przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19 w punkcie typu drive-thru prowadzonym wspólnie przez 10. Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej oraz Wojskową Specjalistyczną Przychodnię Lekarską. 

Żołnierze zachęcają do zaszczepienia się przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie sczepień, czyli bez wysiadania z samochodu. Obecnie dysponują 300 dawkami szczepionki Johnson & Johnson. Na chętnych oczekują w Podzamczu Chęcińskim we wtorek w godzinach 9.30-14.30 oraz w środę w godzinach 10-16. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej Strefa munduru szczepionka przeciwko COVID-19 Punkt Szczepień Powszechnych drive-thru
other news

Podobne wiadomości

Będą nowi żołnierze. Sukces rekrutacji

Będą nowi żołnierze. Sukces rekrutacji

Mamy w mundurach też świętują

Mamy w mundurach też świętują

Czas na ,,Wakacje z WOT”

Czas na ,,Wakacje z WOT”

W Ostrowcu zainaugurowano kwalifikację wojskową w regionie

W Ostrowcu zainaugurowano kwalifikację wojskową w regionie