Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

TELEFON INTERWENCYJNY. Pińczowski ZOL nieprzyjazny chorym?

Niewielkie racje żywnościowe, brak telewizora, radia i sklepiku, w którym podopieczni mogliby kupić sobie coś dodatkowego do jedzenia. Na warunki panujące w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym szpitala w Pińczowie poskarżyła się słuchaczka dzwoniąc pod numer telefonu interwencyjnego Radia Kielce.

Autor: Marta Gajda

22.07.2020 14:42

image 22.07.2020. Pińczów. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Zdaniem słuchaczki, w placówce, w której za pobyt pobierana jest opłata „warunki są gorsze jak w więzieniu”. Jak mówi, jedzenie jest słabe, porcje są niewielkie. Jest zdziwiona, że na oddziałach nie ma telewizora, a nawet radioodbiornika.

- Dwie kromeczki chleba, masełko i po plasterku wędliny. Takie rzeczy, aż płakać się chce. Czy taki listek sałaty pod wędlinkę to takie duże koszty? - pyta rozżalona słuchaczka.

Alicja Topolska, kierownik Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, jest zaskoczona uwagami dotyczącymi warunków panujących w placówce. Jak mówi, do tej pory nikt nie zgłaszał żadnych uwag, a tym bardziej zastrzeżeń do sposobu żywienia. Przypomina też, że w budynku szpitala funkcjonuje sklepik. Zaznacza, że zarówno pielęgniarki jak i terapeutki, bardzo często pomagają chorym w zrobieniu zakupów.

- Każda poproszona osoba nie odmówi pomocy. Również wydając obiad, staramy się tym osobom, które mają większe zapotrzebowanie żywnościowe, podawać porcje większe. Podobnie jest w przypadku śniadania czy kolacji - tłumaczy.

22.07.2020. Pińczów. Zakład Opiekuńczo-LeczniczyFot. Marta Gajda / Radio Kielce

Dodaje, że w przypadku telewizji i radia sprawa jest bardziej skomplikowana. Podkreśla, że właściciel firmy, która montowała płatne odbiorniki w szpitalnych oddziałach, odmówił instalacji na ZOL uważając, że jest to nieopłacalne.

- My również nie możemy postawić tego odbiornika gdzieś na stoliku. Sale są wieloosobowe. Jest obawa o ich bezpieczeństwo - zaznacza.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Pińczowie działa już 12 lat. Jest jednym z największych zakładów w naszym regionie, znajduje się w nim 107 łóżek. W placówce przebywają osoby, które wymagają całodobowej i specjalistycznej opieki, w tym karmienia, mycia i rehabilitacji.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy RK Kazimierza Wielka Szpital Powiatowy Pińczów
other news

Podobne wiadomości

TELEFON INTERWENCYJNY. Pojemniki na używaną odzież już opróżnione

TELEFON INTERWENCYJNY. Pojemniki na używaną odzież już opróżnione

TELEFON INTERWENCYJNY. Miejskie autobusy wciąż rzadziej. Pasażerowie narzekają

TELEFON INTERWENCYJNY. Miejskie autobusy wciąż rzadziej. Pasażerowie narzekają

TELEFON INTERWENCYJNY. 500 zł mandatu za brak maseczki w autobusie

TELEFON INTERWENCYJNY. 500 zł mandatu za brak maseczki w autobusie

TELEFON INTERWENCYJNY. Musi zapłacić za to, że został okradziony

TELEFON INTERWENCYJNY. Musi zapłacić za to, że został okradziony