Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Teatry tańca powalczą na kieleckiej scenie

13 zespołów weźmie udział w VI Konkursie Teatrów Tańca. Komisja konkursowa wyłoniła finalistów po obejrzeniu 18 zgłoszeń. Taneczne zmagania zaplanowano na 15-18 kwietnia.

Autor: Dorota Klusek

01.04.2021 21:40

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

Organizatorem jest Kielecki Teatr Tańca. Jak wyjaśnia jego dyrektor, Elżbieta Pańtak, celem konkursu jest wspieranie młodych twórców choreografów, a także młodych teatrów tańca.

- Takie jest zresztą nasze wieloletnie założenie, że chcemy wspierać, wspomagać młodych choreografów, którzy w tym zawodzie startują i młodych tancerzy, bo takich scen, takich amatorskich festiwali tańca nie jest za dużo - podkreśla.

W konkursie mogą startować zarówno zawodowcy, jak i amatorzy.

- Złączyliśmy te dwie kategorie, ponieważ w wielu teatrach amatorskich tancerze są na bardzo dobrym poziomie, a od profesjonalistów różnią się tylko tym, że nie pracują w teatrach zawodowych - zaznacza.

Warunkiem udziału w konkursie było nadesłanie zgłoszenia z autorskim spektaklem. Jego długość nie mogła przekraczać 15 minut. Udział w nim musiały wziąć przynajmniej trzy osoby.

Selekcji dokonała komisja konkursowa, w której znalazła się także Elżbieta Pańtak. Wyjaśnia, że tegoroczne spektakle, podobnie jak te z poprzedniej edycji, dotykają tematyki bliskiej młodym ludziom.

- Problemy egzystencjonalne, o relacjach z innymi, ale także z samym sobą, o braku poczucia własnej wartości, akceptacji. Są one oczywiście pięknie zrobione pod względem artystycznym - zaznacza.

Rywalizacja konkursowa ma się odbyć w dniach 15-18 kwietnia, na scenie Kieleckiego Teatru Tańca. Czy będzie się mogła odbyć w formie tradycyjnej, czy online - o tym przesądzi sytuacja związana z pandemią.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

taniec Kielecki Teatr Tańca RK Kielce Elżbieta Pańtak
other news

Podobne wiadomości

Młodzi choreografowie mają wiele talentów

Młodzi choreografowie mają wiele talentów

25 lat Kieleckiego Teatru Tańca na kartach albumu [OGLĄDAJ]

25 lat Kieleckiego Teatru Tańca na kartach albumu [OGLĄDAJ]

KTT uczy tańca online

KTT uczy tańca online

Nietypowa rywalizacja w Kielcach

Nietypowa rywalizacja w Kielcach