Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Tarczyński do polityków Platformy Obywatelskiej: puste dzbany bez tożsamości

- Jesteście pustym dzbanem bez tożsamości - mówił na antenie TVP Info Dominik Tarczyński, europoseł Prawa i Sprawiedliwości do parlamentarzysty Koalicji Obywatelskiej Dariusza Jońskiego. To reakcja m.in. na ostanie protesty i zamieszki z policją środowisk LGBT, które miały miejsce w Warszawie.

Autor: Robert Szumielewicz

09.08.2020 14:02

image Na zdjęciu: Dominik Tarczyński - europoseł PiS Fot. / Radio Kielce

Na zdjęciu: Dominik Tarczyński - europoseł PiS i Dariusz Joński - poseł Koalicji ObywatelskiejFot. wPolityce.pl / twitter / screen

Zdaniem europarlamentarzysty PiS są to zachowania inspirowane przez opozycję.

- Mamy do czynienia z rewolucją, która zje swoje dzieci. Politycy Platformy Obywatelskiej nadal nie widzą, do czego doprowadza tego typu deprawacja i te 2 proc. społeczeństwa jest wykorzystywane i traktowane bardzo instrumentalne, a później zostanie porzucone - zaznacza.   

Dominik Tarczyński nazywa polityków Platformy Obywatelskiej hipokrytami, ponieważ jak mówi walczą o prawa, które są zagwarantowane w konstytucji RP.

- Tak naprawdę szukają męczenników i posługują się manipulacja. Nie mamy do czynienia z zagrożeniem praw człowieka, które są zagwarantowane i opisane w konstytucji RP. Mamy tu do czynienia z narzędziem politycznym, które ma wywołać emocje i niepokoje społeczne i przykryć siódmą przegraną w ostatnim czasie Platformy Obywatelskiej - mówi Dominik Tarczyński.    

W piątek na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbył się protest przeciwko aresztowaniu na dwa miesiące aktywisty LGBT Michała S., przedstawiającego się jako Małgorzata S. Zatrzymano 48 osób. Dziś wszyscy zostali wypuszczeni. Jednak wszystkie wypuszczone osoby usłyszały zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku. Ponadto  pięć osób usłyszało dodatkowe zarzuty uszkodzenia radiowozu i naruszenia nietykalności policjanta. Objęte zostały policyjnym nadzorem.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Dominik Tarczyński Dariusz Joński RK Kielce TVP Info
other news

Podobne wiadomości

Dominik Tarczyński: decyzja Komisji Europejskiej jest nie do przyjęcia

Dominik Tarczyński: decyzja Komisji Europejskiej jest nie do przyjęcia

Tarczyński w Pińczowie: Andrzej Duda jest gwarantem chrześcijańskiej Polski

Tarczyński w Pińczowie: Andrzej Duda jest gwarantem chrześcijańskiej Polski

Dominik Tarczyński: raport LIBE to kłamstwa i insynuacje

Dominik Tarczyński: raport LIBE to kłamstwa i insynuacje

Tarczyński: „smród informacyjny

Tarczyński: „smród informacyjny" w Onecie