Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Talant Dujszebajew: młodych zawodników szkolimy na zwycięzców

W niedzielę w Hali Legionów meczem z drużyną Torus Wybrzeże Gdańsk piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce zainaugurują nowy sezon w PGNiG Superlidze. Latem zespół przeszedł rewolucję kadrową i organizacyjną. Sześciu zawodników odeszło, a do drużyny trafiło siedmiu nowych.

Autor: Marlena Płaska

04.09.2020 08:13

image 04.09.2020 Kielce. Talant Dujszebajew - trener Łomży Vive Kielce Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

- Na szczęście w tym ciężkim momencie szacunek do drużyny zatrzymał ważnych zawodników, dzięki czemu jest łatwiej wprowadzić nowych sportowców - podkreśla trener Talant Dujszebajew. - Myślę, że jeśli wszystko będzie ok, to od lutego, marca ten zespół będzie już grał na tym poziomie, którego oczekujemy. Do tego musimy walczyć o każdy punkt w grupie w Superlidze. Pracujemy na to, żeby oni od razu mieli charakter zwycięzców, który ma Łomża Vive Kielce - dodaje.

Trener przypomniał, że zasady rozgrywek w PGNiG Superlidze się zmieniły. Po raz pierwszy od wielu lat będzie tylko runda zasadnicza. Dlatego należy walczyć o każdy punkt, który będzie na wagę złota - dodał Talant Dujszebajew, podkreślając, że jest zwolennikiem takiego rozwiązania. Na pytanie czy zwycięstwo znów rozegra się między Kielcami a Płockiem trener przestrzega przed innymi poważnymi rywalami.

- W tym roku Azoty Puławy, do których przeszedł Michał Jurecki będą mocnym rywalem, który będzie walczył z nami i Płockiem jak równy z równym. Podobnie jak Kalisz, który z trenerem Tomaszem Strząbałą zrobił krok do przodu. Bardzo szanuję jego pracę i uważam, że Kalisz też będzie groźnym przeciwnikiem - zauważa.

16 września Łomża Vive Kielce rozpocznie rozgrywki w ramach Ligi Mistrzów. W grupie zagra na początek z SG Flensburg Handewitt. Trener kieleckiej drużyny zapowiedział, że jego podstawowym celem jest to, by kielczanie wywalczyli w grupie pierwsze miejsce.

 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rozmowa Dnia RK Kielce Talant Dujszebajew Łomża Vive Kielce
other news

Podobne wiadomości

Talant Dujszebajew: za nami trzy bardzo mocne sparingi

Talant Dujszebajew: za nami trzy bardzo mocne sparingi

Talant Dujszebajew zdradza, ile jego zespół zyska na nowym sponsorze

Talant Dujszebajew zdradza, ile jego zespół zyska na nowym sponsorze

Talant Dujszebajew zadowolony z decyzji Krzysztofa Lijewskiego

Talant Dujszebajew zadowolony z decyzji Krzysztofa Lijewskiego

Talant Dujszebajew Nowy Rok witał w Kirgistanie

Talant Dujszebajew Nowy Rok witał w Kirgistanie