Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Tadeusz Sikora oficjalnie dyrektorem Muzeum Wsi Kieleckiej

Przygotowanie w Mauzoleum Wsi Polskiej w Michniowie miejsca pamięci i debaty o II wojnie światowej oraz rozbudowa Parku Etnograficznego w Tokarni to najważniejsze cele, jakie postawił sobie Tadeusz Sikora, który dziś decyzją Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, został powołany na dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej .

Autor: Dorota Klusek

25.11.2020 13:42

image 25.11.2020 Kielce. Wręczenie nominacji . Na zdjęciu (od lewej): Tadeusz Sikora - obecnie pełniący obowiązki dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej , Andrzej Bętkowski - marszałek województwa Fot. / Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Tadeusz Sikora był jednym z trzech kandydatów, ubiegających się o to stanowisko. W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie z komisją konkursową.

Jej pracom przewodniczył marszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski, który jak mówi, zarekomendował dziś kandydaturę Tadeusza Skory Zarządowi Województwa Świętokrzyskiego.

- Zarząd zgodził się z tą rekomendacją i powołał dziś pana Tadeusza Sikorę na stanowisko dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej. Funkcję tę będzie pełnił do końca 2026 roku - wyjaśnił marszałek.

Tadeusz Sikora dyrektorem będzie od 1 stycznia 2021 roku, ponieważ do końca roku będzie jeszcze pełnił obowiązki dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej. Stanowisko to objął w czerwcu, po rezygnacji swojego poprzednika, Mariusza Masnego.

Nie ukrywa, że cieszy się z zaufania, którym obdarzał go Zarząd Województwa. Zapytany o najważniejsze wyzwania, wymienia dwa.

- Przede wszystkim uruchomienie Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Ma to być ośrodek spotkań i debaty o II wojnie światowej, podkreślającym rolę wsi polskiej podczas wojny. Drugim dużym wyzwaniem jest trzeci etap rozbudowy parku etnograficznego w Tokarni. Plany istnieją, nie zostały zrealizowane, trzeba je zweryfikować, zaktualizować i ubiegać się o pieniądze na ich wykonanie - podkreśla.

Nowy dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej odebrał dziś z rąk marszałka Andrzeja Bętkowskiego nominację na to stanowisko.

Tadeusz Sikora, ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski z tytułem magistra historii oraz studia podyplomowe z zakresu Organizacja i Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wieloletni nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. Pracował jako muzealnik w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku - Kamiennej (2007-2019). W latach 2013-2015 pełnił funkcję p.o. dyrektora Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. Od 3 czerwca 2019 roku pracował w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego na stanowisku kierownika Oddziału Dziedzictwa Narodowego w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Andrzej Bętkowski Zarząd Województwa Michniów Muzeum Wsi Kieleckiej Mauzoleum Wsi Polskich marszałek województwa świętokrzyskiego RK Kielce Tadeusz Sikora
other news

Podobne wiadomości

Tadeusz Sikora będzie dyrektorem Muzeum Wsi Kieleckiej

Tadeusz Sikora będzie dyrektorem Muzeum Wsi Kieleckiej

Spodziewany Gość: Tadeusz Sikora

Spodziewany Gość: Tadeusz Sikora

Michniów wciąż pamięta o mordzie sprzed 77 lat

Michniów wciąż pamięta o mordzie sprzed 77 lat

Tadeusz Sikora nowym dyrektorem Muzeum Wsi Kieleckiej

Tadeusz Sikora nowym dyrektorem Muzeum Wsi Kieleckiej