Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Szykujemy się do skoków. Symulatory na MSPO [ZDJĘCIA, WIDEO]

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to nie tylko wystawy. Chętni mogą korzystać również z symulatorów, które oferuje Lotnicza Akademia Wojskowa.

Autor: Paulina Michta

10.09.2021 09:40

image 10.09.2021. Kielce. MSPO. Symulator dla spadochroniarzy Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

Na stanowisku Lotniczej Akademii Wojskowej znajdują się dwa symulatory, które wykorzystywane są przy ćwiczeniach dla przyszłych podchorążych LAW. Jednym z nich jest symulator skoku spadochronowego.

- Sprzęt ten bierze udział w ćwiczeniach podstawowych oraz w nauce wykonywania pierwszych skoków spadochronowych. Po katapultowaniu, czy opuszczeniu awaryjnego statku powietrznego, pilot ma ze sobą spadochron, na którym ma wylądować bezpiecznie na ziemi. Uczymy ich wszelkich procedur, by wybrali właściwy teren do lądowania, w terenie przygodnym, oraz tego, jak we właściwy sposób ułożyć swoje ciało do wykonywaniu manewru - informuje kapitan Sebastian Sołtyka.

Kapitan dodaje, że symulator można zaprogramować tak, by oddać skok z wysokości od 400 do 4000 metrów. Wszystko po to, by schemat działania był wyćwiczony na każdej wysokości i w każdych warunkach.

Drugim symulatorem jest żyroskop, jeden z trzech gimnastycznych przyrządów specjalnych, który poprawia równowagę i koordynację.


- Na kole reńskim, czyli żyroskopie, wykonujemy pięć podstawowych ćwiczeń. Podstawą są obroty wokół osi w pozycji stojącej, leżącej i stojąc na rękach. Kolejnym ćwiczeniem są obroty boczne oraz kołowrotek w przód i w tył. Mamy też looping, czyli huśtawkę 360 stopni - wyjaśnia kapitan Michał Breszka.

Początkowo zadania wykonuje się indywidualnie, natomiast po zaliczeniu wszystkich ćwiczeń, przechodzi się do ćwiczeń w dwójkach lub w trójkach.

Galeria zdjęć Kielce. MSPO. Symulator dla spadochroniarzy (10.09.2021) [Zdjęcia: 10]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

MSPO symulator RK Kielce spadochroniarze
other news

Podobne wiadomości

MSPO: Nowoczesne okulary pomagają wyszkolić żołnierzy

MSPO: Nowoczesne okulary pomagają wyszkolić żołnierzy

MSPO: będzie można zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt dla służb mundurowych

MSPO: będzie można zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt dla służb mundurowych

Różowy karabinek Grot hitem MSPO [ZDJĘCIA]

Różowy karabinek Grot hitem MSPO [ZDJĘCIA]

Innowacje na MSPO: „Rohatyniec”, WABIK i specjalny hełm

Innowacje na MSPO: „Rohatyniec”, WABIK i specjalny hełm