Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Szpitale wypełniają się chorymi z koronawirusem

Coraz trudniejsza sytuacja w świętokrzyskich szpitalach. Dziś ponownie odnotowano rekord liczby przypadków zakażenia koronawirusem. Patogen ten potwierdzono u 486 osób, a w szpitalach z powodu COVID–19 przebywa już 531 pacjentów.

Autor: Iwona Murawska

22.10.2020 13:02

image 16.10.2020 Starachowice. Szpital. Koronawirus. Pogotowie Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Do Szpitala Powiatowego w Starachowicach, w którym działa jeden z trzech oddziałów zakaźnych, cały czas napływają kolejni chorzy. Dziś jest ich już w sumie około 230, ale pozostaje jeszcze część wolnych łóżek na oddziałach pediatrycznych, neonatologicznym i ginekologicznym. W sumie lecznica dysponuje 33 miejscami dla chorych na COVID-19

Cały czas trudna sytuacja jest również na oddziale zakaźnym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, informuje Anna Mazur–Kałuża, rzecznik placówki.

- Klinika chorób zakaźnych w naszym szpitalu niezmiennie pracuje pełną parą. Od wielu już dni mamy komplet pacjentów. Jeżeli jedna osoba jest wypisywana na domu, na jej miejsce od razu pojawia się następny chory. Obserwujemy cały czas duże zapotrzebowanie na łóżka dla pacjentów chorych na COVID-19 - mówi rzeczniczka.

Anna Mazur–Kałuża podkreśla, że bardzo ważne jest to, by podczas wywiadu lekarskiego pacjent dokładnie i rzetelnie przekazywał medykowi informacje o swoim stanie zdrowia.

- Dla naszego zespołu bardzo ważne jest to, by pacjenci w trakcie wywiadu epidemiologicznego podawali rzetelne, prawdziwe informacje na temat swojego stanu zdrowia. Ten wywiad w obecnej sytuacji epidemicznej jest bardzo istotny, dlatego mówmy prawdę, podawajmy szczegółowe informacje - dodała Anna Mazur–Kałuża.  

Z kolei w Szpitalu Powiatowym w Busku–Zdroju, gdzie znajduje się trzeci w województwie oddział zakaźny, obecnie przebywa kilkudziesięciu pacjentów, są jeszcze miejsca dla chorych na COVID-19. Docelowo ta lecznica ma mieć 207 łóżek dla chorych na COVID-19.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony Szpital Powiatowy Starachowice Szpital Powiatowy Busko-Zdrój Karolina Durnaś-Mazur koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Buski szpital chce przyjmować także pacjentów bez COVID-19

Buski szpital chce przyjmować także pacjentów bez COVID-19

Świętokrzyskie szpitale zapełniają się pacjentami z COVID-19

Świętokrzyskie szpitale zapełniają się pacjentami z COVID-19

Coraz więcej chorych na COVID-19 w Czerwonej Górze

Coraz więcej chorych na COVID-19 w Czerwonej Górze

Główny problem w związku z COVID-19 to brak kadry

Główny problem w związku z COVID-19 to brak kadry