Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Szpital w Starachowicach wznowił rehabilitację pacjentów

W Szpitalu Powiatowym w Starachowicach, po kilku miesiącach zawieszenia, od dzisiaj wznowił pracę ośrodek dziennej rehabilitacji leczniczej dla osób dorosłych i ośrodek dziennej rehabilitacji leczniczej dla dzieci.

Autor: Iwona Murawska

19.10.2020 13:45

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Małgorzata Kałuża, rzecznik szpitala informuje, że z tych świadczeń medycznych w pierwszej kolejności mogą skorzystać osoby, które ze względu na pandemię musiały przerwać terapię.

- Te osoby, które są już naszymi pacjentami, które miały zaplanowaną terapię, ale nie odbyła się ona ze względu na pandemię. One w pierwszej kolejności będą proszone o zgłaszanie się do tych ośrodków rehabilitacyjnych - dodała Małgorzata Kałuża. 

W normalnym trybie w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach funkcjonuje podstawowa opieka zdrowotna, świadcząca także teleporady. Działa także laboratorium, diagnostyka obrazowa, jak również poradnie specjalistyczne.

- Pacjenci, którzy zgłaszają się do naszych poradni muszą przestrzegać obostrzeń sanitarnych, czyli muszą do nas przychodzić w maseczkach ochronnych, zdezynfekować ręce oraz wypełnić ankietę, która odpowie nam na pytanie, czy dana osoba miała w ostatnim czasie kontakt  z osobą zakażoną koronawirusem i czy istnieje ryzyko, że dany pacjent jest zarażony tym patogenem. Ponadto, pacjenci muszą się stawiać na określone godziny, dzięki temu unikamy zgromadzeń zarówno przed wejściem do poradni, jak i w samym budynku - wyjaśnia Małgorzata Kałuża. 

Bez zmian funkcjonuje także punkt pobrań diagnostyki laboratoryjnej 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rehabilitacja RK Starachowice Szpital Powiatowy Starachowice koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Pandemia paraliżuje szpitale. Przybędzie łóżek dla chorych na COVID-19

Pandemia paraliżuje szpitale. Przybędzie łóżek dla chorych na COVID-19

Szpital w Starachowicach tylko dla chorych na COVID-19

Szpital w Starachowicach tylko dla chorych na COVID-19

Szpital w Starachowicach koordynacyjnym

Szpital w Starachowicach koordynacyjnym