Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Szpital w Pińczowie zostanie przebudowany oraz doposażony w niezbędny sprzęt diagnostyczny. Dzięki rządowemu wsparciu

Promesa na 2 mln złotych trafiła do szpitala powiatowego w Pińczowie. Dzięki pieniądzom Zespół Opieki Zdrowotnej w Pińczowie zostanie przebudowany oraz doposażony w niezbędny sprzęt diagnostyczny.

Autor: Marta Gajda

16.11.2020 14:40

image 16.11.2020 Pińczów. Przekazanie promesy dla szpitala. Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Lipiec - poseł PiS, Zbigniew Kierkowski, starosta pińczowski, Krzysztof Słonina - dyrektor pińczowskiego szpitala, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

- Tę niebagatelną kwotę przyznał Prezes Rady Ministrów - powiedział poseł Krzysztof Lipiec.

- W tym niełatwym czasie, kiedy borykamy się wszyscy z koronakryzysem, kwota z całą pewnością przyczyni się do tego, że jeszcze bardziej wzrośnie renoma tej placówki. Zapewniam, że jeśli będą jeszcze takie potrzeby, będziemy wspierać samorządy, aby sprostać wszystkim wyzwaniom - dodaje.

Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski zaznaczył, że pieniądze na rozwój placówek medycznych są bardzo potrzebne. Dodał, że zdrowie obywateli jest najważniejsze.

- To tym bardziej cenne, że premier dostrzega potencjał leczenia pacjentów województwa. Pomoc naszym obywatelom to priorytet jaki kieruje się rząd Prawa i Sprawiedliwości - powiedział.

Zbigniew Kierkowski, starosta pińczowski podkreślił, że szpital ma bardzo duże potrzeby. Dlatego władze szpitala otrzymają dodatkowe 700 tys. złotych ze środków powiatu.

- W tym roku na funkcjonowanie szpitala z różnych źródeł spływa naprawdę bardzo dużo pieniędzy. Z samego budżetu powiatu przeznaczyliśmy już 1,5 mln złotych. Jeżeli budżet szpitala wynosi 20 mln złotych, to w tym roku po zakończeniu wszystkich planowanych inwestycji, dofinansowanie szpitala osiągnie prawie 13 mln złotych - dodaje.

- Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowych wind, stacji uzdatniania wody oraz na wymianę sprzętu diagnostycznego - mówi z kolei Krzysztof Słonina, dyrektor lecznicy.

- To między innymi wsparcie oddziału chirurgicznego, zakup nowych urządzeń do zabiegów laparoskopowych, aparatury do kolonoskopii i dla anestezjologów - to główne pozycje w budżecie - dodaje.

To nie jedyny projekt realizowany w lecznicy. Za ponad 5,5 mln zł prowadzona jest modernizacja szpitala, a prawie 2,5 mln zł przeznaczono na informatyzację placówek medycznych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec RK Kazimierza Wielka RK Kielce dofinansowanie Szpital Powiatowy Pińczów Zbigniew Koniusz koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Kolejne miliony dla szpitali na walkę z COVID-19

Kolejne miliony dla szpitali na walkę z COVID-19

Cały czas trudna sytuacja świętokrzyskich szpitali

Cały czas trudna sytuacja świętokrzyskich szpitali

Kolejne miliony na informatyzację świętokrzyskich szpitali

Kolejne miliony na informatyzację świętokrzyskich szpitali

Kolejna partia środków ochronnych trafi do szpitali i innych placówek medycznych

Kolejna partia środków ochronnych trafi do szpitali i innych placówek medycznych