Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Szpital w Chmielniku niemal gotowy. Wkrótce otwarcie

29 października ma zostać ponownie otwarty po kapitalnym remoncie gmach Szpitala Powiatowego w Chmielniku. Jego termomodernizacja kosztowała 5 mln zł. Wymieniono m.in. okna i drzwi oraz zainstalowano panele fotowoltaiczne.

Autor: Monika Miller

11.10.2021 15:36

image 11.10.2021. Chmielnik. Szpital Powiatowy w Chmielniku po termomodernizacji Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

Stefan Bąk, członek zarządu powiatu kieleckiego, odpowiedzialny za szpitale informuje, że dzięki modernizacji zwiększy się komfort leczenia pacjentów. Zmniejszą się z kolei koszty eksploatacji budynków. Możliwe, że będzie to nawet 200 tysięcy rocznie.

- Zaoszczędzimy m.in. energię cieplną. Dzięki temu, że wymieniliśmy stolarkę okienną i drzwiową, nie będzie wpadało zimne powietrze. Tym samym nie będzie strat ciepła, które wcześniej były duże. Pomoże w tym także docieplenie budynku - przyznaje.

Oficjalne otwarcie gmachu po termomodernizacji odbędzie się 29 października. Inwestycja była możliwa dzięki wsparciu z Unii Europejskiej. W planach jest także rozbudowa lecznicy. Starostwo uzyskało już zgodę na dobudowanie piętra, w którym znajdzie się jeden oddział, apteka szpitalna i laboratorium.

Galeria zdjęć Chmielnik. Szpital Powiatowy w Chmielniku po termomodernizacji (11.10.2021) [Zdjęcia: 10]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Chmielnik RK Zdrowie RK Kielce Szpital Powiatowy Chmielnik