Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Świętokrzyskie komisje sprawnie podliczyły głosy wyborców

Już prawie wszystkie świętokrzyskie gminy dostarczyły protokoły wyborcze do Okręgowej Komisji Wyborczej w Kielcach. Jak informuje Adam Michcik, dyrektor Krajowego Biura Wyborczego Delegatura Kielce, w naszym województwie protokoły zdało już prawie 100 na 102 gminy.

Autor: Iwona Murawska

13.07.2020 03:52

image Głosowanie w jednej z komisji wyborczych. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Okręgowa Komisja Wyborcza nr 40 w Kielcach jest w trakcie przyjmowania protokołów obwodowych z poszczególnych gmin województwa świętokrzyskiego. W tej chwili czekamy już tylko na pojedyncze jeszcze brakujące protokoły z miasta Kielc i innych większych świętokrzyskich miast, takich jak Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice i Busko-Zdrój - mówi Adam Michcik .

Gdy już wszystkie gminy dostarczą do Okręgowej Komisji Wyborczej w Kielcach protokoły, wówczas sporządzi ona zbiorczy i prześle go do Państwowej Komisji Wyborczej. Tak też muszą postąpić pozostałe komisje wyborcze w Polsce. Do tego czasu PKW nie ujawni wyników wyborów.

Natomiast już teraz wiadomo, że obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda wygrał w wielu świętokrzyskich gminach. To chociażby: Pierzchnica, Małogoszcz i Oksa.

Większe poparcie Andrzej Duda uzyskał także w gminie Waśniów, informuje Joanna Zajączkowska, pełnomocnik wyborów w Urzędzie Gminy w Waśniowie. 

- Głosowanie na terenie naszej gminy przebiegło bez zakłóceń. Wszystkie sześć komisji pracowało w pełnym składzie. Frekwencja w gminie była wysoka, a około 80 procent wyborców swój głos oddało na Andrzeja Dudę - dodała Joanna Zajączkowska.

Andrzej Duda zwiększa tymczasem przewagę nad Rafałem Trzaskowskim. Według najnowszych badań sondażowych pochodzących z 90 procent komisji wyborczych na ubiegającego się o reelekcję zagłosowało 51 procent, a na Rafała Trzaskowskiego 49.

W województwie świętokrzyskim wg sondażu IPSOS także wygrał Andrzej Duda, który otrzymał 63,4 procent.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Pierzchnica Oksa Waśniów PKW Małogoszcz wybory prezydenckie RK Ostrowiec Św. RK Jędrzejów RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Andrzej Duda prezydentem [LATE POLL]

Andrzej Duda prezydentem [LATE POLL]

Duda: wygrać wybory prezydenckie przy 70 proc. frekwencji to niebywała wiadomość

Duda: wygrać wybory prezydenckie przy 70 proc. frekwencji to niebywała wiadomość

WYBORY PREZYDENCKIE 2020 [ZAPIS RELACJI]

WYBORY PREZYDENCKIE 2020 [ZAPIS RELACJI]

Wybory prezydenckie w regionie. Druga tura [RAPORT]

Wybory prezydenckie w regionie. Druga tura [RAPORT]