Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Świętokrzyscy seniorzy zainaugurowali kolejny rok akademicki

Po raz 36. Świętokrzyski Uniwersytet III Wieku zainaugurował rok akademicki. W tym semestrze ze względu na pandemię koronawirusa żakom zaproponowano jednak mniej zajęć, niż w poprzednim roku, ale jak zapewnia Elżbieta Iwan, prezes uczelni, także i one są atrakcyjne.

Autor: Iwona Murawska

05.10.2020 16:46

image 05.10.2020. Kielce. Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- W tym semestrze zajęcia prowadzone będą z historii sztuki, historii powszechnej. Będą także warsztaty filmoznawcze i fotograficzne, jak również lektorat z języka angielskiego, zajęcia gimnastyczne, joga i nordic walking - wylicza prezes Elżbieta Iwan.

Chętni będą się mogli również zapisać do sekcji brydża dla początkujących lub zaawansowanych. W tym roku na uniwersytet zapisało się dotychczas około 200 osób, a wśród nich jest m.in. pani Jadwiga, która jego studentką jest już od ponad 10 lat.

- Tęsknię za ludźmi. Ja potrzebuję rozmowy i kontaktu z innymi, dlatego nie mogłam się już doczekać tej inauguracji. Na uniwersytecie mam koleżanki i kolegów, z którymi znam się już od wielu lat. Poza tym, ja potrzebuję mieć jakiś cel, jakieś obowiązki, żeby dobrze funkcjonować. Na pewno będę chodziła na wykłady z historii powszechnej, lubię też jogę, więc też się na te zajęcia zapisałam - dodała pani Jadwiga.

Obecny podczas inauguracji Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że takie miejsca jak Uniwersytety III Wieku pozwalają starszym osobom dłużej zachować aktywność i dobre samopoczucie.

- Trzeba wychodzić do ludzi, trzeba poszerzać swoje horyzonty. Uniwersytet III Wieku to jeden z najlepszych wynalazków ostatnich lat. To jest też wymóg cywilizacyjny. Jesteśmy społeczeństwem, które starzeje się coraz szybciej. Aktywni ludzie osiągają sędziwy wiek, są jeszcze w miarę sprawni, a zatem uniwersytet to też odpowiedź na ten zmieniający się nasz świat - dodał Krzysztof Słoń. 

Osoby, które chciałyby zapisać się jeszcze do Świętokrzyskiego Uniwersytetu III Wieku, mogą to zrobić w sekretariacie uczelni, który znajduje się przy ulicy Seminaryjskiej 28a, pokój nr 10. W tym tygodniu sekretariat będzie czynny we wtorek i środę od 10.00 do 13.00, a od przyszłego tygodnia tylko we wtorki, w tych samych godzinach.

Zajęcia odbywać się będą na Politechnice Świętokrzyskiej, w Muzeum Dialogu Kultur, Wojewódzkim Domu Kultury i sali, w jednej z kieleckich spółdzielni mieszkaniowych przy ulicy Seminaryjskiej.

Galeria zdjęć Kielce. Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (05.10.2020) [Zdjęcia: 19]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Słoń Muzeum Dialogu Kultur WDK Uniwersytet Trzeciego Wieku seniorzy Politechnika Świętokrzyska Elżbieta Iwan
other news

Podobne wiadomości

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla seniorów [RAPORT]

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla seniorów [RAPORT]

UTW w Ostrowcu kusi bogactwem zajęć

UTW w Ostrowcu kusi bogactwem zajęć