Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Studenci chcą do wojska

Studenci Politechniki Świętokrzyskiej mogą poznać tajniki służby wojskowej, zdobyć stopień podoficerski, a przy tym przeżyć prawdziwą przygodę. Uczelnia chce po raz kolejny przystąpić do Legii Akademickiej.

Autor: Daniel Lenart

17.02.2021 14:30

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

Profesor Artur Maciąg, prorektor do spraw studenckich i dydaktyki mówi, że poprzednie edycje legii przyciągnęły wielu studentów.

- Po konsultacji z samorządem studentów wiemy, że zainteresowanie będzie. Jak duże, trudno powiedzieć. Najwięcej chętnych zgromadziła edycja pierwsza, kiedy utworzyliśmy trzy grupy szkoleniowe. W kolejnym roku to zainteresowanie było mniejsze, ale wszyscy studenci, którzy zapisali się do Legii Akademickiej byli bardzo zadowoleni – mówi profesor Artur Maciąg.

Studenci, którzy zdecydują się na udział w szkoleniu mają najpierw zajęcia teoretyczne, a później w praktyce sprawdzają umiejętności na poligonie. W tym roku z powodu pandemii organizacja szkoleń nieco się zmieni.

- Zwykle zajęcia odbywały się w formie stacjonarnej, ale w tym roku będą prawdopodobnie zdalne. Naszym zadaniem była organizacja zajęć teoretycznych, które prowadzili wojskowi. Natomiast część praktyczna, która odbywa się na poligonie w całości jest organizowana przez nich – tłumaczy prorektor.

Uczelnie, które będą realizowały projekt zostaną wybrane do końca lutego, same zajęcia teoretyczne mają zakończyć się w maju. Część praktyczna odbywa się w wakacje i ma dwa moduły. Po pierwszym student zostaje szeregowym rezerwy, jeżeli ukończy kolejny, otrzymuje stopień podoficerski.

W zajęciach Legii Akademickiej organizowanych przez Politechnikę Świętokrzyską mogą uczestniczyć studenci wszystkich uczelni z Kielc.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Politechnika Świętokrzyska RK Kielce Legia Akademicka prof. Artur Maciąg poligon
other news

Podobne wiadomości

Premiera znaczka pocztowego terytorialsów

Premiera znaczka pocztowego terytorialsów

Politechnika i IBM będą pracować razem

Politechnika i IBM będą pracować razem

Wojsko utworzy wyższą uczelnię medyczną

Wojsko utworzy wyższą uczelnię medyczną

Politechnika czeka na studentów - wynalazców

Politechnika czeka na studentów - wynalazców