Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Strzelcy i strażacy na wspólnych ćwiczeniach

W dniach 24-26 lipca w Zespole Placówek Oświatowych Kazanów odbyła się pierwsza edycja Strzeleckich Warsztatów Ratowniczych.

Autor: Dionizy Krawczyński

29.07.2020 16:16

image 24-26.07.2020 Kazanów. Strzeleckie Warsztaty Ratownicze Fot. / Jednostka Strzelecka 2026 Końskie

W tym roku sytuacja zmusiła organizatorów do zmiany terminu Strzeleckiego Kursu Pierwszej Pomocy, który zawsze organizowany był w weekend majowy.

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta i Gminy Końskie oraz bardzo dobrej współpracy z Dyrektorem ZPO Kazanów strzelcy mogli po raz kolejny odbyć zgrupowanie szkoleniowe, którego głównym tematem było ratownictwo.

Zajęcia prowadzono wspólnie ze strażakami z jednostek: OSP KSRG Węgrzyn, OSP KSRG Odrowąż, OSP Czarna, OSP Proćwin. Zdarzenia drogowe, zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zabezpieczenie ratowników, ocena poszkodowanych i użycie sprzętu ratowniczego to tylko niektóre tematy poruszone w pierwszy dzień. Ponadto było alarmowe ubieranie się w Ubranie Specjalne Strażaka tzw. Nomex.

Kolejne dwa dni to zajęcia z zakresu Ratownictwa Pola Walki. Trochę historii oraz wyjaśnień, miedzy innymi o zabójcach pola walki, strefach udzielania pomocy i sprzęcie używanym w warunkach militarnych, pozwoliło sprawnie dotrzeć do najważniejszej części warsztatów. Ocena miejsca zdarzenia, ocena poszkodowanego, ocena stanu poszkodowanych wg skali AVPU, pętla reoceny i wiele innych. Rekomendowane opaski uciskowe oraz wskazania do ich użycia. Wound packing. Protokół MARCH PAWS, działanie w poszczególnych jego elementach.

To wszystko w przeciągu dwóch bardzo intensywnych dni. Na zakończenie których nastąpił egzamin z dotychczasowego materiału.

Warsztaty miały na celu przybliżenie uczestnikom specyfiki ratownictwa na polu walki, zaznajomienie ich ze słownictwem i określeniami używanymi w TC3, a także pokazanie różnic w priorytetach oraz wyposażeniu. 

Galeria zdjęć Kazanów. Strzeleckie Warsztaty Ratownicze (24-26.07.2020) [Zdjęcia: 12]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

OSP szkolenie Kazanów RK Kielce RK Końskie Strefa munduru
other news

Podobne wiadomości

Ćwiczenia nad Nidą, teoria w remizie

Ćwiczenia nad Nidą, teoria w remizie

W Bogorii strzelcy przeprowadzili kolejne ćwiczenia

W Bogorii strzelcy przeprowadzili kolejne ćwiczenia

Leśne ćwiczenia w skwarze i w pełnym umundurowaniu

Leśne ćwiczenia w skwarze i w pełnym umundurowaniu

Żołnierze z kieleckiej Bukówki wspólnie z żołnierzami USA szykują ćwiczenia

Żołnierze z kieleckiej Bukówki wspólnie z żołnierzami USA szykują ćwiczenia