Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Strażacy otrzymają nowe samochody

24 wozy ratowniczo-gaśnicze trafią do ochotniczych straży pożarnych z województwa świętokrzyskiego. Wsparcie otrzymają m.in. druhowie z Brudzowa, Stąporkowa i Zagnańska. Nowe wozy zastąpią te obecnie użytkowane, lub uzupełnią flotę.

Autor: Monika Miller

20.01.2022 08:48

image   Fot. Anna Głąb / Radio Kielce
Komentarze

Nowy wóz trafi m.in. do miejscowości Wzdół Rządowy w gminie Bodzentyn. Prezes miejscowej OSP Adrian Cieślik informuje, że dzięki dofinansowaniu możliwy będzie zakup ciężkiego pojazdu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4. Pomieści on 7 tys. l wody i 700 l środka pianotwórczego.

- Zastąpi on nasz samochód wyjazdowy marki STAR, który pochodzi z 1988 roku - mówi prezes.

Wsparcie trafi także do Brudzowa. Jerzy Rożkiewicz, wiceprezes OSP informuje, że druhowie planują kupić średni pojazd ratowniczo-gaśniczy.

- Nie wiemy jaka będzie to marka. Ta kwestia zostanie rozstrzygnięta w przetargu, który zostanie ogłoszony przez Urząd Gminy w Morawicy - mówi. Obecnie jednostka ma dwa samochody. Po zakupie, jeden z nich trafi do OSP Obice - zapowiada.

Wkrótce z nowego pojazdu będą cieszyli się także druhowie z OSP Zagnańsk. Prezes jednostki Ryszard Wawszczak przyznaje, że obecnie strażakom-ochotnikom brakuje średniego wozu, który przyda się w trakcie działań.

- Chcemy, aby miał jak największy zbiornik na wodę, czyli o pojemności ok. 4 tys. litrów wody - mówi.

Wczoraj wiceszef ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2022 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Łącznie w całym kraju dofinansowanie otrzyma 456 jednostek na kwotę 175 mln zł.

 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Straż Pożarna OSP RK Kielce wóz strażacki
other news

Podobne wiadomości

47 wyjazdów dziennie. Strażacy mieli pracowity rok

47 wyjazdów dziennie. Strażacy mieli pracowity rok

Blisko 200 interwencji strażaków przy pożarach sadzy

Blisko 200 interwencji strażaków przy pożarach sadzy