Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Strategia dla regionu. Co w niej będzie?

Radni sejmiku rozpoczynają dziś pracę nad dokumentem, który będzie decydował o rozwoju regionu przez najbliższe siedem lat, czyli strategią rozwoju województwa. Jak powiedział przewodniczący tego gremium, Andrzej Pruś, przygotowany plan ma charakter roboczy i do końca września odbywać się będą na ten temat konsultacje społeczne, dzięki którym lokalne społeczności czy samorządy będą mogły nanieść poprawki.

Autor: Marek Orkisz

13.08.2020 08:30

image Andrzej Pruś - przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- Strategia jest bardzo ważna, bo z jednej strony pokazuje kierunek, w jakim powinien się region rozwijać, a z drugiej stanowi podstawę do negocjacji z Unią Europejska w przekazywaniu funduszy pomocowych. Zadania, które znalazły się w strategii, łatwiej otrzymają unijną pomoc – podkreślił.

- Jednym z najważniejszych elementów strategii jest ochrona zdrowia i rozwój sanatoriów, ale także nie możemy zapominać o innych elementach - zaznaczył.

W tym kontekście przewodniczący wymienił m.in. budowę laboratoriów Głównego Urzędu Miar, z którego nie tylko będą korzystać pracownicy Politechniki Świętokrzyskiej, ale także lokalni przedsiębiorcy. Celem tych wszystkich działań jest rozwój regionu, a w konsekwencji poprawa jakości życia mieszkańców.

Przewodniczący dodał, że dokument będzie co kwartał aktualizowany, aby wyznaczone cele były dostosowywane do bieżącej sytuacji i potrzeb regionu.

- Nie da się utworzyć planu na 7 lat i nic w nim nie zmieniać. Musimy, chcąc się rozwijać, dostosowywać się do tego, co się dzieje w Polsce i Europie i wyciągać wnioski - poinformował.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Unia Europejska Rozmowa Dnia Andrzej Pruś
other news

Podobne wiadomości

Demografia największym problemem Świętokrzyskiego

Demografia największym problemem Świętokrzyskiego

Jak poprawić sytuację Świętokrzyskiego?

Jak poprawić sytuację Świętokrzyskiego?

Jakie będzie Świętokrzyskie w 2030 roku?

Jakie będzie Świętokrzyskie w 2030 roku?

Debata na temat przyszłości regionu

Debata na temat przyszłości regionu