Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Starachowicka strzelnica przeszła gruntowną modernizację

Kadra narodowa polskiego strzelectwa sportowego rozpoczyna treningi na wyremontowanej strzelnicy Świt w Starachowicach.

Autor: Anna Głąb

07.07.2020 15:42

image 07.07.2020. Starachowice. Strzelnica Świt w Starachowicach. Na zdjęciu (w środku): Anna Krupka - wiceminister sportu Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Obecnie to jeden z trzech, obok wrocławskiego i bydgoskiego, najlepiej wyposażonych obiektów w Polsce. Jego modernizacja w połowie została sfinansowana przez Ministerstwo Sportu. Wiceminister sportu Anna Krupka, która dziś spotkała się z zawodnikami, przypomniała, że starachowicka strzelnica została oddana do użytku w 1936 roku i służyła do testowania pocisków. W latach 70. XX wieku działała tam Liga Obrony Kraju, wtedy zmienił się jej charakter na bardziej sportowy. Teraz trenuje tu kadra olimpijska.

- Część zawodników zostało objętych programem wsparcia TEAM 100, który wspiera zawodników do 23. roku życia. Mam nadzieję, że wasza praca przełoży się na sukces podczas igrzysk - mówiła wiceminister Anna Krupka.

Dodała, że jej resort będzie się przyglądał jakości prac wykonanych podczas remontu, bo ten aspekt przez rok wstrzymywał oddanie obiektu do użytku.

W opinii trenerów i zawodników, strzelnica w Starachowicach dorównuje klasą obiektom europejskim. W tym momencie kilkunastoosobowa grupa sportowców testuje obiekt. Doceniają jakość sprzętu, czyli m.in. system elektronicznego odczytu strzału.

Modernizację przeszły trzy pawilony: „A”, „B” i „C” - informuje prezes KS „Świt” Karol Kopeć. Ten ostatni spełnia wymogi olimpijskie do strzelania z broni pneumatycznej. W pozostałych znajdują się stanowiska do strzelania z pistoletów i karabinów kulowych.

Remont strzelnicy w Starachowicach kosztował 6,8 mln zł. Połowę kosztów kwalifikowanych, czyli 2,9 mln zł stanowiła dotacja z Ministerstwa Sportu, a resztę kosztów poniósł urząd miasta. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Anna Krupka RK Starachowice Ministerstwo Sportu strzelnica
other news

Podobne wiadomości

W gminie Lipnik będzie strzelnica. Nie tylko dla żołnierzy

W gminie Lipnik będzie strzelnica. Nie tylko dla żołnierzy

Czy powstanie strzelnica sportowa w gminie Pierzchnica? Mieszkańcy protestują!

Czy powstanie strzelnica sportowa w gminie Pierzchnica? Mieszkańcy protestują!