Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Starachowicka noclegownia już niedługo w nowym miejscu

Miejska noclegownia w Starachowicach niebawem zmieni swoją siedzibę. Z budynku przy ul. Szkolnej pensjonariusze przeniosą się do nowego lokum przy ul. Radomskiej, na terenie bazy miejskiego przewoźnika. Dobiegają końca prace remontowe.

Autor: Anna Głąb

15.11.2020 08:51

image 15.11.2020. Starachowice. Budynek nowej noclegowni Fot. / UM Starachowice

W ciągu ostatnich lat noclegowania kilka razy zmieniała swoją lokalizację. Mieściła się w budynku wymiennikowni ciepła należącej do Zakładu Energetyki Cieplnej przy ul. Lipowej, później bezdomni przenieśli się tymczasowo do pomieszczeń przy ul. Szkolnej, w budynku należącym do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Ta lokalizacja, dzielona z klubem sportowym i innymi organizacjami, nie spełniała oczekiwań żadnej ze stron. Miasto rozważało różne możliwości rozwiązania tej sytuacji, w końcu zapadła decyzja o adaptacji jednego z budynków na terenie bazy MZK.

- Kończymy prace w budynku na terenie bazy miejskiego przewoźnika, aby osoby bezdomne przenieść do przyzwoitych i o wiele lepszych warunków - mówi prezydent Starachowic Marek Materek.

Teraz zostały zakupy niezbędnego sprzętu, urządzenie pomieszczeń i przeniesienie noclegowni. To powinno nastąpić do końca tego roku. Sami zainteresowani zagospodarują teren wokół budynku.

Obiekt po zakończeniu remontu będzie spełniał wszystkie prawne wymagania dotyczące noclegowni - informuje dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Piotr Ambroszczyk.

- W obiekcie będzie 29 miejsc, budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach inwalidzkich. W salach będzie mogło przebywać do 8 osób.
W przyszłości noclegownia może zostać przekształcona w schronisko, czyli placówkę świadczącą opiekę całodobowo.

Obecnie z noclegowni w Starachowicach korzysta kilkanaście osób, kiedy na zewnątrz robi się zimno, liczba podopiecznych wzrasta. Koszt adaptacji i wyposażenia nowej noclegowni to prawie 450 tys. zł.

15.11.2020. Starachowice. Budynek nowej noclegowniFot. UM Starachowice

icon-tag

Tagi do tego wpisu

MOPS Marek Materek RK Starachowice noclegownia Piotr Ambroszczyk
other news

Podobne wiadomości

Starachowicka noclegownia w nowym miejscu

Starachowicka noclegownia w nowym miejscu

Co z osobami bezdomnymi w tym trudnym czasie?

Co z osobami bezdomnymi w tym trudnym czasie?

Co z osobami bezdomnymi w Starachowicach?

Co z osobami bezdomnymi w Starachowicach?

Nowe miejsce dla bezdomnych w Starachowicach

Nowe miejsce dla bezdomnych w Starachowicach