Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Spotkanie dla twórców lalek „jutra”. Rozpoczyna się nabór do Forum Form

Zbliża się finał III Międzynarodowego Konkursu na Koncepcję i Realizację Lalki lub Formy Teatralnej Animatus. W czasie wydarzenia odbędą się prezentacje prac laureatów, wykłady, dyskusja, a także Forum Form, czyli spotkanie służące wymianie doświadczeń i idei w obszarze eksperymentalnych form teatru lalek.

Autor: Dorota Klusek

16.11.2020 18:37

image Fot. / animatuscontest.pl

Jak wyjaśnia Karolina Gregorczyk-Rożkowicz z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”, Forum Form to inicjatywa powstała w ramach Międzynarodowego Konkursu Animatus organizowanego przez „Kubusia”.

- W zeszłym roku już organizowaliśmy takie nieoficjalne Forum Form. Wtedy widzowie mieli okazję obejrzeć prace studentów szkół artystycznych z Poznania i z Wrocławia. W tym roku poszerzamy ten krąg odbiorców, każdy może się zgłosić, każdy może wysłać zdjęcie swojej pracy - dodaje.

Udział w Forum Form polega na prezentacji własnych nowatorskich lalek i obiektów teatralnych podczas spotkania osób zainteresowanych teatrem formy, m.in. reżyserów, scenografów, aktorów, pasjonatów. Ma ono służyć inspiracji i dyskusji, które mogą w przyszłości zaowocować współpracą czy realizacją projektów.

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprasza do prezentacji własnych prac wszystkich zainteresowanych lalkarstwem, teatrem i sztukami plastycznymi, w tym zwłaszcza studentów i absolwentów uczelni artystycznych.

Do Forum Form można się zgłosić indywidualnie lub przez uczelnię artystyczną, wskazującą kandydata do udziału w spotkaniu. Tegoroczne Forum Form odbędzie się 12 grudnia, spotkanie będzie miało charakter online. Organizatorzy czekają na zgłoszenia mailowe do 30 listopada. W zgłoszeniu należy wysłać zdjęcie i opis proponowanej do prezentacji lalki/formy/obiektu. Liczba miejsc jest ograniczona.

Regulamin znajdą Państwo na internetowej stronie Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” RK Kielce konkursy
other news

Podobne wiadomości

Teatr przypomni Jana Kinastowskiego - kieleckiego bohatera

Teatr przypomni Jana Kinastowskiego - kieleckiego bohatera

Wiemy kto wyremontuje kielecki teatr

Wiemy kto wyremontuje kielecki teatr

„Anna-Bud” wyremontuje kielecki teatr

„Anna-Bud” wyremontuje kielecki teatr

Teatr odwołuje spektakle. Co z kupionymi biletami?

Teatr odwołuje spektakle. Co z kupionymi biletami?