Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Słuchowisko nie tylko o piłce nożnej w wykonaniu aktorów „Kubusia”

Już w najbliższą niedzielę, o godzinie 11, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprasza na premierę ilustrowanego słuchowiska pod tytułem „z czuba albo #byćjakzlatanibrahimović”. Spektakl będzie dostępny w Internecie.

Autor: Dorota Klusek

12.08.2020 19:38

image Słuchowisko „z czuba albo #byćjakzlatanibrahimović” Fot. / Bartek Warzecha

Autorem tekstu oraz reżyserem jest Tomasz Kaczorowski. Dramat jest adresowany do nastolatków w wieku od 12 lat. Powstał podczas warsztatów organizowanych przez Centrum Dramatu Najnowszego w Teatrze imienia Juliusza Słowackiego w Krakowie. Zdobył nagrodę w konkursie na sztukę teatralną dla dzieci i młodzieży, organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Jak wyjaśnia Karolina Gregorczyk z działu marketingu „Kubusia”, choć tytułowym bohaterem jest piłkarz, sztuka w jednakowym stopniu dotyczy dziewczyn, jak i chłopców.

- Opowiada historię dziewczyn, które grają w piłkę nożną. Zastanawiają się nad samą grą - jak podać, do kogo podać, a także nad tym, czy w ogóle grać, czy może lepiej pograć w Fifę. To jest sztuka o piłce nożnej, o tym, czy się wspierać autorytetami, a jeśli tak, to jakimi, czy grać w piłkę ładnie, czy po prostu grać. Ale tę grę można potraktować szerzej, odnieść do życia - zdradza.

Cała drużyna aktorów, biorących udział w czytaniu słuchowiska „z czuba albo #byćjakzlatanibrahimović” (od lewej): Anna Domalewska, Ewa Lubacz, Andrzej Kuba Sielski, Agata Sobota, Jolanta KęćkoFot. Bartek Warzecha

Dlatego w słuchowisku nie zabraknie piłkarskich emocji zarejestrowanych na teatralnej murawie, ale też ważnych dla młodych widzów problemów, jak dążenie do osiągnięcia celu, spełnianie marzeń, osiąganie indywidualnych sukcesów, drużynowość, szacunek do partnerów i konkurentów, ustalanie i respektowanie reguł gry.

Bohaterkami są trzy dziewczyny, czyli aktorki - Anna Domalewska, Ewa Lubacz i Jolanta Kęćko, którym towarzyszy też @Trenerka - Agata Sobota i @Zlatan - Andrzej Kuba Sielski. Muzykę skomponował Miłosz Sienkiewicz, za realizację dźwięku odpowiada Wojciech Niebelski, a realizację obrazu - Bartek Warzecha.

Słuchowisko „z czuba albo #byćjakzlatanibrahimović” zainauguruje tegoroczną edycję projektu „Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci (w sieci!)“, który jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”. W planie są jeszcze trzy teatralne realizacje online, czyli „Wielki Buzz Grow” (19 września), „Królowa Ś” (3 października), „Perły i Szczypaki” (17 października). Będzie je można zobaczyć na stronie internetowej Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” oraz na jego profilu na Facebooku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Spektakle „Kubusia” na dwóch ogólnopolskich festiwalach

Spektakle „Kubusia” na dwóch ogólnopolskich festiwalach

Jest nowy dyrektor „Kubusia”

Jest nowy dyrektor „Kubusia”

Imponujące domowe teatry. „Kubuś” rozstrzygnął konkurs

Imponujące domowe teatry. „Kubuś” rozstrzygnął konkurs

Kielecki

Kielecki "Kubuś" na prestiżowym festiwalu