Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Siostry Więckowskie na zgrupowaniu reprezentacji Polski

Dwie kielczanki, siostry Magda i Dominika Więckowskie uczestniczą w zgrupowaniu reprezentacji Polski w piłce ręcznej, które we wtorek rozpoczęło się w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo we Władysławowie. Do niedzieli 14 czerwca, pod okiem norweskiego trenera Arne Senstada, trenować będzie dwadzieścia zawodniczek.

Autor: Rafał Szymczyk

03.06.2020 07:37

image 19.09.2018 Kielce. Mecz PGNiG Superligi Korona Handball Kielce - SPR Pogoń Szczecin. Dominika Więckowska Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Obydwie kielczanki znalazły się na liście rezerwowych szczypiornistek powołanych na pierwsze, od momentu wybuchu pandemii koronawirusa, zgrupowanie kadry seniorek. Z wytypowanych zawodniczek do COS Cetniewo nie przyjechały jednak rozgrywające Monika Kobylińska, Karolina Kudłacz-Gloc oraz Aleksandra Zych. W ich miejsca „wskoczyły” siostry Więckowskie i Natalia Nosek.

Dominika Więckowska w grudniu ubiegłego roku została wypożyczona z Korony Handball Kielce do Perły Lublin, z którą zdobyła mistrzostwo Polski. Rozgrywki PGNiG Superligi zostały zakończone wcześniej ze względu na pandemię wirusa SARS-CoV-2. 22 – letnia rozgrywająca pod koniec kwietnia podpisała z lubelskim klubem dwuletni kontrakt. 

Magda Więckowska także odchodzi z Korony Handball. 18 – letnia rozgrywająca miała kilka ofert, ale najprawdopodobniej zostanie wypożyczona na nowy sezon do Piotrcovii Piotrków Trybunalski. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Korona Handball RK Kielce Dominika Więckowska Magda Więckowska
other news

Podobne wiadomości

Siostry Więckowskie powołane na mecz z Niderlandami

Siostry Więckowskie powołane na mecz z Niderlandami

Siostry Więckowskie z powołaniami do kadry B

Siostry Więckowskie z powołaniami do kadry B

Siostry Więckowskie trenowały pod okiem Arne Senstada

Siostry Więckowskie trenowały pod okiem Arne Senstada

Siostry Więckowskie zagrały w kadrze B

Siostry Więckowskie zagrały w kadrze B