Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

ŚĆO ogłasza konkurs

Świętokrzyskie Centrum Onkologii ogłosiło konkurs na zaprojektowanie logo programu profilaktycznego dotyczącego obrzęku limfatycznego po leczeniu raka piersi.

Autor: Iwona Murawska

13.09.2020 09:57

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Jak informuje Izabela Opalińska, rzecznik szpitala, ŚCO rozpoczęło już pierwszą część programu, w ramach której pacjentki poprzez forum internetowe mogą zadawać lekarzom pytania. Natomiast druga część projektu będzie polegała na dystrybucji materiałów edukacyjnych, stąd potrzeba wymyślenia logotypu dla tego programu.

- Przygotowujemy też specjalną aplikację mobilną, którą pacjentki będą mogły ściągnąć na swój telefon. Dzięki temu będą mogły śledzić informacje dotyczące tego, jak mogą się chronić przed wystąpieniem obrzęku limfatycznego. Będą tam również zamieszczone filmy, które będziemy realizować w ramach właśnie tego projektu, po to by panie mogły ćwiczyć razem z tą aplikacją i wykonywać te wszystkie ćwiczenia, które je będą chroniły przed powikłaniem - mówi rzecznik.

Jak przyznaje Izabela Opalińska, obrzęk limfatyczny po leczeniu raka piersi jest dużym problemem, ponieważ cierpi na niego od 30 do nawet 50 procent pacjentek.

- Jeśli pacjentka miała tylko zabieg chirurgiczny, to ryzyko wystąpienia obrzęku jest w granicach 30 procent. Natomiast jeśli do tego dochodziła jeszcze radioterapia, ryzyko wystąpienia obrzęku wzrasta do 50 procent. Należy też pamiętać, że jest to powikłanie, z którym pacjentka walczy przez wiele lat. Stąd nasza akcja uświadamiająca, by dotrzeć do wszystkich pacjentek, zarówno tych na wstępnym etapie leczenia, jak i tych, które to leczenie mają już za sobą - dodała Izabela Opalińska.  

Oferty można składać do 17 września w budynku administracji Świętokrzyskiego Centrum Onkologii przy ulicy Artwińskiego 3c, w pokoju 212.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

ŚCO RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

ŚCO nie będzie przyjmowało pacjentów

ŚCO nie będzie przyjmowało pacjentów

ŚCO czeka duża inwestycja

ŚCO czeka duża inwestycja

ŚCO otwiera Klinikę Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi

ŚCO otwiera Klinikę Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi

Dwa przypadki COVID-19 w ŚCO. W jednej z klinik wstrzymano przyjęcia

Dwa przypadki COVID-19 w ŚCO. W jednej z klinik wstrzymano przyjęcia