Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Schola Pallotyńska z Sandomierza wystąpiła z pięknym koncert kolęd

Z dużym zainteresowaniem spotkał się koncert Scholi Pallotyńskiej, który odbył się w niedzielę w kościele pw. Chrystusa Króla Jedynego Zbawiciela Świata w Sandomierzu. W repertuarze były pastorałki i najpiękniejsze kolędy, które wszyscy chętnie śpiewają.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

09.01.2022 17:51

image 09.01.2022. Sandomierz. Koncert Scholi Pallotyńskiej Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce
Komentarze

09.01.2022. Sandomierz. Koncert Scholi PallotyńskiejFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Sandomierzanie Dorota i Krzysztof powiedzieli naszej reporterce, że przyszli na koncert, aby przedłużyć sobie atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Poza tym, jak dodali, śpiew Scholi Pallotyńskiej znają  też z innych występów i bardzo się im podoba.

Ksiądz Grzegorz Dudek, proboszcz parafii powiedział, że docenia zaangażowanie dzieci i młodzieży należących do scholi, ponieważ w ten sposób wysławiają Pana Boga. Zwrócił uwagę, że członkowie scholi nie marnują czasu na niepotrzebne rzeczy, ale inwestują we własny rozwój, przychodząc na próby i występy.

Maja Próchnicka, jedna z występujących powiedziała, że dla niej istotne podczas koncertu było wspólne kolędowanie i przybliżanie Pana Jezusa. Była to też okazja do tego, aby spotkać się z innymi ludźmi i podzielić się z nimi radością. Z kolei Kinga Bury stwierdziła, że przynależność  do zespołu wiele ją nauczyła m.in. współpracy w grupie oraz przyjaźni.

Scholę Pallotyńską prowadzi Justyna Rębisz, która w rozmowie z Radiem Kielce powiedziała, że wielką radość i satysfakcję daje jej to, gdy widzi postępy swoich podopiecznych. - One same w sobie są świadectwem dla Pana Boga, to mnie motywuje do dalszej pracy - dodała.

Schola działa od 2017 roku. Śpiewa na mszach świętych u pallotynów w każdą niedzielę o godzinie 11.00, daje koncerty dwa razy w roku z okazji Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy, zdarza się, że śpiewa również na ślubach.

Do scholi należą uczennice w wieku od 7 do 18 lat.

09.01.2022. Sandomierz. Koncert Scholi PallotyńskiejFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Sandomierz Schola Pallotyńska Justyna Rębisz ks. Grzegorz Dudek
other news

Podobne wiadomości

Schola Pallotyńska zaśpiewała online

Schola Pallotyńska zaśpiewała online

Koncert kolęd online Scholi Pallotyńskiej w Sandomierzu

Koncert kolęd online Scholi Pallotyńskiej w Sandomierzu