Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Sandomierz stanie się stolicą mody

10 projektantów mody z różnych stron Polski zaprezentuje dzisiaj swoje kolekcje na sandomierskiej starówce. Wydarzenie nosi nazwę Sandomierz Fashion Street. Na wybieg wyjdzie około 40 modelek wyłonionych w drodze castingu. Kreatorzy mody przyjadą m.in. z Warszawy, Poznania, Kielc, Stalowej Woli i Tarnobrzega.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

09.08.2020 08:06

image 16.10.2019 Sandomierz. Pokaz mody Justyny Wesołowskiej w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

- Będzie to interesujący pokaz, ponieważ każdy z projektantów mody przywozi swoją autorską kolekcję. Będą ubrania do noszenia na co dzień, jak i te na wielkie wyjście, sportowe i inne - powiedziała Justyna Wesołowska, jedna z głównych organizatorek wydarzenia.

Ona także pokaże zaprojektowane przez siebie ubrania. Od dłuższego czasu główną inspiracją  dla Justyny Wesołowskiej jest kultura ludowa, a konkretnie Lasowiacy - dawny lud mieszkający w widłach Wisły i Sanu. W swoich kolekcjach projektantka wykorzystuje głównie motywy haftu lasowiackiego. Umieszcza go m.in. na mankietach, szerokich pasach i kołnierzach.

Na dzisiejszym pokazie można będzie zobaczyć kolekcje lnianych sukien z naturalnych materiałów jak np. len, inspirowane kulturą lasowiacką  oraz eleganckie sukienki  tej projektantki. Sandomierz Fashion Street to także okazja, aby zaprezentować kobietę w przestrzeni miasta. Docenione zostaną  panie z kilku gmin wyróżniające się swoją działalnością i osobowością.  

Pokaz mody poprzedzi panel dyskusyjny pn. ”W kobiecym klimacie”. Wśród prelegentów będzie m.in. Lidia Przybylska, redaktor naczelna Moda w Polsce, Ilona Joanna Adamska, modelka, wydawca i redaktor naczelna magazynów Imperium Kobiet  @Law Buisness Quality, Maciej Majzner, choreograf modowy, Serafin Andrzejak, projektant modowy. Całość poprowadzi Joanna Horodyńska.

Panel potrwa od godziny 1.005 do 17.00. Następnie wydarzenia przeniosą się na płytę rynku starego miasta. Zaplanowano dwa koncerty: akordeonistki Weroniki Sury i wokalistki Daggy   Dagmary Czechury, która promuje swój singiel pt. „To trudne”.

Pokaz mody rozpocznie się o godzinie 18.00. W programie jest także taneczne show w wykonaniu Julii Gołębiowskiej i Weroniki Maruszak.

Wśród projektantów mody, którzy pokażą swoje kolekcje na Sandomierz Fashion Street są: Ewa Zabaraszewska, Kovalowe, Silkars Dorota Strzyż, Marzena Chełmińska, Agnieszka Piechowska- Dragan, Serafin Andrzejak,  S&S, Patrycja Włodarczyk, Edyta Jermacz.

Wydarzenie zorganizowano w ramach tzw. czwórmiasta będącego partnerstwem gmin: Sandomierz, Tarnobrzeg, Stalowa Wola i Nisko.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Sandomierz Lasowiacy Sandomierz Fashion Street Justyna Wesołowska
other news

Podobne wiadomości

Modelki poszukiwane. Dzisiaj odbędzie się casting

Modelki poszukiwane. Dzisiaj odbędzie się casting

„Moc Kobiecości” na sandomierskim Zamku

„Moc Kobiecości” na sandomierskim Zamku

Nowy nabytek w sandomierskim muzeum. Gratka dla pasjonatów mody

Nowy nabytek w sandomierskim muzeum. Gratka dla pasjonatów mody

Dawne stroje sandomierskie na wystawie w muzeum

Dawne stroje sandomierskie na wystawie w muzeum