Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Samorządy ponownie przystąpiły do bitwy o wozy

Gminy województwa świętokrzyskiego do 20 tys. mieszkańców ponownie rywalizują w bitwie o wozy. Za najwyższą frekwencje podczas głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich - strażacy otrzymają nowy samochód gaśniczy ufundowany przez MSWiA.

Autor: Robert Szumielewicz

08.07.2020 12:34

image 08.07.2020 Kozów, gmina Smyków. Na zdjęciu od lewej: Urszula Kochel - radna, Halina Salicka - sołtys Kozowa, Danuta Jarek - przewodnicząca Rady Gminy Smyków, Jerzy Duda - zastępca wójta, Jarosław Pawelec -wójt gminy Smyków, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, Mariusz Kos - prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozowie, strażak Rafał Salicki, Grzegorz Piec - starosta konecki, strażak Paweł Tomaszewski Fot. Marcelina Adach / Urząd Gminy Smyków

Do rywalizacji przystąpiła m.in gmina Smyków, w powiecie koneckim. Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz zaznacza, że wóz to niewątpliwie duże wsparcie dla strażaków ochotników, ale najważniejsze, abyśmy poszli do wyborów.

- Frekwencja podczas głosowania jest bardzo ważna. Rząd zachęcając do udziału w wyborach pokazuje że decyzje w najważniejszych sprawach podejmują Polacy. Im więcej osób pójdzie do wyborów tym bardziej możemy powiedzieć że to my sprawujemy władzę - mówi wojewoda Koniusz.

08.07.2020 Kozów, gmina Smyków. Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski i Mariusz Kos - prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w KozowieFot. Marcelina Adach / Urząd Gminy Smyków  

Mariusz Kos prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozowie przyznaje, że nowy wóz służyłby nie tylko do działań ratowniczych w gminie Smyków, ale i w całym regionie.

Komendant zaapelował do mieszkańców gminy aby pomogli. Jest duża szansa wygrać samochód. Wystarczy tylko trochę chęci, aby przyjść w niedzielę do lokali wyborczych i oddać swój głos.

Jarosław Pawelec, wójt gminy Smyków mówi, że w pierwszej turze wyborów, do wygrania wozu strażackiego brakło niewiele, bo w stosunku do zwycięskiej gminy Masłów zabrakło niecałe 160 głosów. Przyznaje, że koszt wozu wynoszący 800 tys. zł dla niewielkiej gminy, jaką jest Smyków byłby nie do udźwignięcia 

Jesteśmy gminą w której mieszka 4 tys. mieszkańców. Nasz budżet jest niewielki, więc warto spróbować. Po pierwszej turze wyborów okazało się że różnica pomiędzy najlepszymi była minimalna. Jest więc realna szansa na poprawienie naszego wyniku i zdobycie nagrody.

Po pierwszej turze wyborów prezydenckich wóz strażacki trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Kopcowej, w gminie Masłów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Masłów wybory prezydenckie Smyków wojewoda świętokrzyski RK Kielce Zbigniew Koniusz
other news

Podobne wiadomości

Andrzej Duda w Końskich: chcę być prezydentem, który nadal będzie rozwijał Polskę [WIDEO, ZDJĘCIA]

Andrzej Duda w Końskich: chcę być prezydentem, który nadal będzie rozwijał Polskę [WIDEO, ZDJĘCIA]

Gminy ponownie rozpoczynają „Bitwę o wozy

Gminy ponownie rozpoczynają „Bitwę o wozy"

Szef MSWiA: w II turze wyborów kolejna edycja Bitwy o Wozy

Szef MSWiA: w II turze wyborów kolejna edycja Bitwy o Wozy

MSWiA w sprawie akcji „Bitwa o wozy

MSWiA w sprawie akcji „Bitwa o wozy": rozstrzygnięcie po pisemnym potwierdzeniu frekwencji przez PKW