Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rządowe miliony dla powiatu włoszczowskiego. Poseł Lipiec apelował o udział w wyborach

Ponad 8,6 mln złotych trafi do samorządów powiatu włoszczowskiego w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych, czyli w ramach tarczy dla samorządów.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

25.06.2020 21:30

image 25.06.2020. Włoszczowa. Wręczenie promes w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych. Na zdjęciu (od lewej): Zbigniew Matyśkiewicz - przewodniczący rady powiatu włoszczowskiego, Dariusz Czechowski - starosta włoszczowski, Krzysztof Lipiec - poseł PiS oraz Rafał Pałka - wójt gminy Kluczewsko Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Symboliczne promesy przekazał samorządowcom poseł PiS Krzysztof Lipiec. Jak powiedział, dla wsparcia samorządów w ramach tarczy antykryzysowej państwo polskie przeznacza kwotę 6 mld zł. Jak dodał, to inicjatywa prezydenta RP Andrzeja Dudy, który wsłuchując się w potrzeby i głosy samorządowców, którzy borykają się z problemami finansowymi postanowił wraz z rządem ustanowić Fundusz Inwestycji Samorządowych.

- Dzięki niemu do każdej gminy trafią środki, które pozwolą samorządom terytorialnym odbić się z kryzysu, który został wywołany zarazą. Dzięki temu w ramach tarczy do województwa świętokrzyskiego trafi blisko ćwierć miliarda złotych - mówił poseł Lipiec. Jak podkreślił lider PiS w regionie świętokrzyskim, to środki, które samorządy będą mogły wykorzystać według własnego zapotrzebowania.

- Często słyszymy o tym, że są potrzebne pieniądze na tzw. wkład własny, kiedy samorządy starają się o zewnętrze źródła finansowania różnych inwestycji, które realizują na swoim terenie. Mam przekonanie, że to, co otrzymacie w prezencie przyczyni się do tego, aby powiat włoszczowski i gminy powiatu włoszczowskiego rozwijały się w dobrym tempie - podkreślał poseł.  

Jak powiedział Dariusz Czechowski, starosta włoszczowski, te środki to bardzo potrzebne pieniądze, które pozwolą samorządom realizować inwestycje najbardziej potrzebne dla lokalnej społeczności. Jak dodał, Fundusz Inwestycji Samorządowych, który uruchomiony został z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy przyczyni się do tego, że samorządy będą mogły zaciągać na inwestycje dużo mniejsze kredyty niż wcześniej planowały, lub nie będą musiały ich brać w ogóle. To bardzo duże wsparcie - zaznaczył  starosta Czechowski.

Podczas spotkania we Włoszczowie oficjalnie zawiązał się włoszczowski Społeczny Komitet Poparcia Prezydenta Andrzeja Dudy. Do komitetu przystąpiło ponad 50 osób, w tym m.in. samorządowcy, przedsiębiorcy, lekarze, emeryci i renciści oraz działacze opozycji antykomunistycznej. Wszystkim, którzy złożyli swój akces do włoszczowskiego komitetu podziękował poseł Krzysztof Lipiec. Jak powiedział, czuje wielką radość, że może być we włoszczowskiej drużynie Andrzeja Dudy.  

Podczas spotkania poseł Lipiec apelował również o pójście na wybory, natomiast wójtów prosił o zorganizowanie w swoich gminach akcji, które by wpłynęły na jak największą frekwencję podczas niedzielnego głosowania.

Galeria zdjęć Włoszczowa. Wręczenie promes w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych (25.06.2020) [Zdjęcia: 15]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Włoszczowa Prezydent RP Andrzej Duda Dariusz Czechowski Fundusz Inwestycji Samorządowych
other news

Podobne wiadomości

Rządowe wsparcie dla powiatu ostrowieckiego

Rządowe wsparcie dla powiatu ostrowieckiego

Powiat sandomierski skorzysta z tarczy samorządowej

Powiat sandomierski skorzysta z tarczy samorządowej

Miliony złotych na inwestycje w powiecie jędrzejowskim

Miliony złotych na inwestycje w powiecie jędrzejowskim

Ogromne pieniądze dla samorządów dzięki Funduszowi Inwestycji Samorządowych

Ogromne pieniądze dla samorządów dzięki Funduszowi Inwestycji Samorządowych