Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ruszył nabór w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego

- Do głosowania na nasz projekt namawiali kielczan uczniowie i nauczyciele, zaangażowała się cała szkoła - mówi Dariusz Wójcik, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach.

Autor: Izabela Mortas

15.06.2020 13:22

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. / Radio Kielce

Przy placówce powstał w tym roku kompleks sportowy, który sfinansowano z budżetu obywatelskiego. Od dziś kielczanie mogą składać projekty w kolejnej edycji.

Dwa boiska wielofunkcyjne, siłownie zewnętrzne, bieżnia, skocznia w dal i rzutnia wzbogaciły w tym roku teren przed Zespołem Szkół Mechanicznych w Kielcach. Inwestycja warta prawie 2 mlm zł uzyskała prawie 7 tys. głosów w ostatniej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Dziś z kompleksu korzystają mieszkańcy całego Czarnowa.

- Cała społeczność szkolna wzięła aktywny udział w promowaniu naszego projektu - mówi Dariusz Wójcik, dyrektor placówki.

Dodaje, że zbieranie podpisów odbywało się w różnych miejscach.

- Uczniowie nie namawiali do tego wyłącznie rodziny i sąsiadów. Organizowaliśmy akcje promocyjne przy szkole, wyszliśmy do wszystkich mieszkańców osiedla, który chętnie się włączyli w naszą inicjatywę - mówi dyrektor.

Dariusz Wójcik nie kryje, że udział w kieleckim budżecie obywatelskim był dobrym pomysłem.

- Uczniowie wiedzieli, że robią to dla siebie i będą korzystać z kompleksu. Nasza szkoła dodatkowo ma duże tradycje sportowe, co roku znajdujemy się w czołówce najbardziej usportowionych szkół w regionie - podkreśla.

Dziś rozpoczął się nabór do ósmej edycji kieleckiego budżetu obywatelskiego. Tegoroczna kwota przeznaczona na ten cel jest większa niż rok temu. Wynosi 7,75 mln zł. Pieniądze będą podzielone na trzy grupy zadań - inwestycyjne duże (powyżej 150 tys. zł), inwestycyjne małe (do 150 tys. zł) oraz projekty nieinwestycyjne, zakładające na przykład organizację imprezy sportowej.

Uprawnieni do zgłaszania projektów są wszyscy mieszkańcy Kielc. W przypadku osób poniżej 16. roku życia wymagana jest zgoda rodzica. Pod zgłoszonym projektem na liście musi podpisać się 15 osób. Trzeba określić też cele projektu i miejsce, gdzie będzie realizowany. Projekt należy złożyć przez internet. Nabór potrwa dwa tygodnie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

budżet obywatelski RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Punkty Widzenia: budżet obywatelski czy budżet aktywistów? [GŁOSUJ]

Punkty Widzenia: budżet obywatelski czy budżet aktywistów? [GŁOSUJ]

Kolejny budżet obywatelski Kielc. Znamy szczegóły

Kolejny budżet obywatelski Kielc. Znamy szczegóły

Kielecki budżet obywatelski bez ideologii. Radni podzieleni

Kielecki budżet obywatelski bez ideologii. Radni podzieleni

Kielecki budżet obywatelski będzie uchwalony

Kielecki budżet obywatelski będzie uchwalony