Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rozpoczęły się szczepienia nauczycieli

W województwie świętokrzyskim rozpoczęły się szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19.

Autor: Iwona Murawska

15.02.2021 13:33

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

Dziś preparaty przyjmie ponad 100 pedagogów, którzy na szczepienia zarejestrowali się w Centrum Medycznym ArtMedik przy ulicy Robotniczej w Kielcach, informuje Agnieszka Nawrot, dyrektor placówki.

- Pierwsza dawka szczepionek dotarła do nas w piątek, ale wówczas szczepiliśmy pacjentów domu pomocy społecznej i lekarzy. Dlatego szczepienia nauczycieli rozpoczęliśmy dzisiaj. Preparat zostanie podany 100 pedagogom - mówi.

W tym tygodniu zaplanowaliśmy również podanie szczepionki kolejnym 100 nauczycielom. Dotarły one do nas, więc na razie wszystko idzie zgodnie z planem, dodała Agnieszka Nawrot. 

W piątek szczepienia nauczycieli rozpoczęły się w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka przy ulicy Prostej w Kielcach. Rafał Szpak, dyrektor szpitala informuje, że w pierwszym dniu zaszczepiono 100 pedagogów.

- Dzisiaj dotarła do nas kolejna partia 100 dawek i myślę, że jutro 100 osób zostanie zaszczepione. Mamy również możliwość zamówienia dodatkowej ilości preparatu który przyjedzie w ten czwartek - dodał Rafał Szpak.

Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski przypomina, że na zaszczepienie mogą zarejestrować się nauczyciele, którzy dotychczas tego nie zrobili oraz nauczyciele akademiccy.

- Optymistyczne jest to, że nauczyciele są kolejną grupą osób, której podany zostanie preparat. Przypomnę, że w pierwszej kolejności tej formie profilaktyki poddana została grupa zero, czyli osoby związane ze służbą zdrowia, a następnie seniorzy 70 i 80 plus - dodał Zbigniew Koniusz. 

W naszym regionie z tej formy profilaktyki chce skorzystać ponad 8 tys. nauczycieli klas najmłodszych oraz szkół specjalnych czyli około 60 proc. wszystkich świętokrzyskich pedagogów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka szczepienie ArtMedik wojewoda świętokrzyski RK Zdrowie RK Kielce Rafał Szpak Zbigniew Koniusz koronawirus Agnieszka Nawrot.
other news

Podobne wiadomości

Ministerstwo Zdrowia: priorytetem jest szczepienie seniorów

Ministerstwo Zdrowia: priorytetem jest szczepienie seniorów

W jakich przypadkach szczepienie przeciw COVID-19 powinno być odroczone?

W jakich przypadkach szczepienie przeciw COVID-19 powinno być odroczone?

Przychodnie rozpoczęły szczepienie seniorów

Przychodnie rozpoczęły szczepienie seniorów

Dzisiaj szczepionka Moderny trafi do czterech szpitali węzłowych

Dzisiaj szczepionka Moderny trafi do czterech szpitali węzłowych