Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rowerem na Święty Krzyż z biskupem Florczykiem

8. Pielgrzymka Rowerowa na Święty Krzyż z udziałem księdza biskupa Mariana Florczyka wyruszy jutro z Kielc. Jej organizatorami są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Kuria Diecezjalna w Kielcach.

Autor: Karol Żak

11.09.2020 09:48

image 28.09.2019. Kielce. VII Pielgrzymka Rowerowa na Święty Krzyż. Ks. biskup Marian Florczyk Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Jak informuje Jadwiga Głowacka z kieleckiego MOSiR-u, zbiórkę zaplanowano na godzinę 9.30 na placu świętego Jana Pawła II przy kieleckiej katedrze, a pielgrzymi wyruszą w trasę na Święty Krzyż o godz. 10.00. Wcześniej odbędzie się poświęcenie uczestników pielgrzymki i ich rowerów oraz wspólna modlitwa.

- Trasa liczy ok. 40 km. Wyruszamy z Kielc, potem mamy Cedzynę, Leszczyny, Bęczków, Krajno, Porąbki, Bieliny i Huta Szklana. Na Świętym Krzyżu powinniśmy być ok. 14-15. Następnie biskup odprawi mszę świętą i ok. 16 powinniśmy wracać - dodaje.

Zapisać można się jeszcze dziś w Hali Legionów przy ul. Leszka Drogosza do godziny 15.30, a także w sobotę od godziny 8.30 na placu Jana Pawła II. Opłata wynosi 10 zł - dorośli i 5 zł - dzieci. Możliwy jest także powrót autokarem, jeśli wcześniej zgłosi się taką potrzebę.

TRASA VIII PIELGRZYMKI ROWEROWEJ NA ŚWIĘTY KRZYŻ Z KS. BISKUPEM MARIANEM FLORCZYKIEMFot. Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Święty Krzyż MOSiR pielgrzymka rowerowa bp Marian Florczyk RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Ruszyła IV Pielgrzymka Rowerowa Szlakiem bł. Wincentego Kadłubka

Ruszyła IV Pielgrzymka Rowerowa Szlakiem bł. Wincentego Kadłubka

Pielgrzymka rowerowa na Święty Krzyż z biskupem. To już w sobotę [MAPA]

Pielgrzymka rowerowa na Święty Krzyż z biskupem. To już w sobotę [MAPA]