Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rower i telewizor za zaszczepienie

Od pendrive'a do telewizora, gmina Bałtów przygotowała zestaw nagród dla mieszkańców, którzy przyjmą szczepionkę przeciw COVID-19.

Autor: Emilia Sitarska

08.10.2021 15:11

image   Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce
Komentarze

Gmina walczy o jak największą liczbę zaszczepionych i ogłosiła „Jesienny konkurs szczepionkowy”. Potrwa on niemal do końca października. W konkursie udział mogą wziąć osoby, które są w pełni zaszczepione.

Jak informuje wójt Hubert Żądło, inicjatywa skierowana jest wyłącznie do mieszkańców gminy, którzy przyjęli iniekcję w czasie od 27 września do 29 października. Muszą to być osoby w pełni zaszczepione dwoma dawkami lub szczepionką jednodawkową. – Zapraszamy wszystkie osoby, które jeszcze się nie zdecydowały, bo to ostatni moment, aby wziąć udział w konkursie – informuje włodarz gminy.  

Wygrać można też: czajnik elektryczny, blender, rower, żelazko i ciśnieniomierze, a także inne drobniejsze przedmioty. Wielki finał zaplanowano na 29 października. Na placu przed urzędem gminy pojawi się stoisko, przy którym zaszczepieni, posiadający stosowne dokumenty potwierdzające iniekcję, będą losować pytania. Hubert Żądło zapewnia, że będą bardzo łatwe i wszyscy mogą być pewni, że otrzymają jakąś nagrodę. Pod pytaniem od razu zapisana będzie stawka, o którą gra mieszkaniec.

W gminie Bałtów zaszczepionych jest prawie 46 procent mieszkańców. Samorząd stara się zająć jak najwyższe miejsce w rządowym konkursie „Rosnąca odporność”, w którym finansowo premiowane będą gminy o najwyższym wzroście szczepień od 1 września. Teraz Bałtów zajmuje drugie miejsce w powiecie, które jest premiowane kwotą 500 tys. zł. Za pierwsze miejsce przysługiwać będzie milion złotych.  

Wszystkie osoby zainteresowane szczepieniem przeciwko COVID-19 powinny skontaktować się z Ośrodkiem Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Bałtowie pod numerem telefonu 509 291 153. Osoby niepełnosprawne, z trudnościami komunikacyjnymi i powyżej 70. Roku życia mogą liczyć na bezpłatny transport.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Bałtów RK Ostrowiec Św. Hubert Żądło
other news

Podobne wiadomości

Nikt nie będzie zapraszał na szczepienie trzecią dawką. Musimy o to zadbać sami

Nikt nie będzie zapraszał na szczepienie trzecią dawką. Musimy o to zadbać sami

Niewielu uczniów chętnych na szczepienie

Niewielu uczniów chętnych na szczepienie

Szczepienie można przyjąć w ogrodzie

Szczepienie można przyjąć w ogrodzie

Znów była kolejka po szczepienie. Zastrzyki wykonywał wojewoda

Znów była kolejka po szczepienie. Zastrzyki wykonywał wojewoda