Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rekruterzy szukają ochotników do WOT

Mobilny Zespół Rekrutacyjny zaczął funkcjonowanie w 10. Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Rekruterzy mają wspomóc proces naboru kandydatów do służby w najmłodszym rodzaju sił zbrojnych. Headhunterzy udzielą wszystkich informacji dotyczących służby oraz pomogą osobom zainteresowanym wypełnić wniosek o powołanie do służby.

Autor: Dionizy Krawczyński

22.07.2020 13:17

image Fot. / WOT

Mobilne Zespoły Rekrutacyjne powstały w 13 z 15 brygad WOT i ich głównym zadaniem będzie wyszukiwanie kandydatów do służby wojskowej. Koncepcja stworzenia kilkuosobowych zespołów rekrutacyjnych wzorowana jest częściowo na modelu stosowanym m.in. w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. Jeśli projekt się sprawdzi, liczba zespołów będzie powiększana.

- Ważne jest docieranie do konkretnych osób i zachęcanie ich do założenia munduru poprzez osobisty kontakt i rozmowę z zainteresowanymi ze swojego powiatu czy gminy. Jestem przekonany, że rzetelna informacja z pierwszej ręki będzie pomocna przy podjęciu decyzji o wstąpieniu do Wojsk Obrony Terytorialnej - mówi oficer prasowy 10. ŚBOT por. Marcin Kowal

Wszyscy rekruterzy w WOT, to żołnierze terytorialnej służby wojskowej. Przeszli szkolenie, podczas którego poznali wymogi formalno-prawne, jakie powinien spełnić kandydat do służby wojskowej, przepisy ochrony danych osobowych oraz ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Ich zadaniem jest wyszukiwanie kandydatów na terytorialsów, np. podczas spotkań z uczniami szkół średnich lub członkami organizacji proobronnych. Z osobami zainteresowanymi będą się umawiać na spotkania, a następnie pomogą wypełnić wniosek o powołanie do wojska, odbiorą od kandydatów także kopie niezbędnych dokumentów: tożsamości i poświadczające zdobyte wykształcenie. Następnie te dokumenty, za pośrednictwem jednostek wojskowych, przekażą do wojskowych komend uzupełnień.

W 10. Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, Mobilnym Zespołem Rekrutacyjnym dowodzi st. szer. OT Daniel Woś, do którego mogą zgłaszać się chętni do służby w WOT. Wszystkich niezbędnych informacji udzieli pod numerem telefonu 792-186-461.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce Rekrutacja WOT 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej Daniel Woś Strefa munduru Marcin Kowal
other news

Podobne wiadomości

Nowe szkolenie WOT: działania przeciwpowodziowe oraz gaszenie lasów

Nowe szkolenie WOT: działania przeciwpowodziowe oraz gaszenie lasów

Żołnierze WOT doskonalą swoje umiejętności

Żołnierze WOT doskonalą swoje umiejętności

WOT przyjmuje ochotników. Co ich czeka?

WOT przyjmuje ochotników. Co ich czeka?

Nowy dowódca kieleckiego batalionu WOT

Nowy dowódca kieleckiego batalionu WOT