Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Realizacje zadań proekologicznych z dofinansowaniem

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach podpisał umowę o współpracy ze Świętokrzyskim Funduszem Poręczeniowym. To działanie pomoże mikro, małym i średnim przedsiębiorcom otrzymać finansowanie na realizację zadań proekologicznych.

Autor: Monika Miller

04.09.2020 12:14

image 04.09.2020. Kielce. Podpisania umowy pomiędzy WFOŚiGW w Kielcach a Świętokrzyskim Funduszem Poręczeniowym. Na zdjęciu (od lewej): Krzysztof Słoń - senator PiS, Bartłomiej Dorywalski - poseł PiS, Ryszard Gliwiński - prezes WFOŚiGW, Agata Wojtyszek - poseł PiS, Edyta Suchoń - prezes zarządu Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego w Kielcach i Mariusz Jędrzejewski - zastępca prezesa zarządu Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego w Kielcach Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach informuje, że do tej pory niewielkie firmy miały problem z zabezpieczeniem inwestycji.

- Sądzę, że dzięki tej współpracy będzie realizowanych ich coraz więcej. Takie współdziałanie na pewno wpłynie na zwiększenie zainteresowania naszą ofertą kredytową, ponieważ przedsiębiorcy będą mieli ułatwioną kwestię poręczeń - zaznacza.

Edyta Suchoń, prezes Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego w Kielcach informuje, że wszystkie informacje na temat udzielenia zabezpieczenia posiadają pracownicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

- W momencie gdy zobaczą, że jest luka i przedsiębiorca nie ma zabezpieczenia będą proponować skorzystanie z naszej oferty. Jestem pewna, że właściciele firm będą chętnie korzystali z tej formy wsparcia, ponieważ nie jest to drogie, a czasami jest dla przedsiębiorców jedyną możliwością uzyskania pożyczki z funduszu - zaznacza.

Senator PiS Krzysztof Słoń wyraża radość z faktu, że dwa fundusze zdecydowały się ze sobą współpracować. Jego zdaniem to rozwiązanie powinno być wzorem dla innych województw.

- To świetny pomysł. To pokazuje, że bardzo mocno monitorujemy bieżące potrzeby firm z naszego regionu - zaznacza.

Poseł PiS Agata Wojtyszek zauważa, że przedstawiciele obu funduszy wsłuchują się w głosy w przedsiębiorców i parlamentarzystów, do których się oni zgłaszają.

- COVID-19 dotknął nie tylko naszego zdrowia, ale także naszego życia gospodarczego. Chce podziękować prezesowi Ryszardowi Gliwińskiemu za to, że pomaga mieszkańcom regionu między innymi poprzez przesunięcie rat kapitałowych - mówi.

Poseł PiS Bartłomiej Dorywalski twierdzi, że dzisiejsza inicjatywa jest wyjątkowa.

- Aby skutecznie udzielać pożyczek koniecznym jest zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń, które jest istotne dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą.

Okres poręczenia wynosi standardowo do 5 lat.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Słoń WFOŚiGW Agata Wojtyszek RK Kielce Bartłomiej Dorywalski Ryszard Gliwiński Edyta Suchoń Świętokrzyski Fundusz Poręczeniowy
other news

Podobne wiadomości

Fundacja z Jędrzejowa zachęca najmłodszych do proekologicznych zachowań

Fundacja z Jędrzejowa zachęca najmłodszych do proekologicznych zachowań