Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RCKiK w Ostrowcu zmienia siedzibę

Oddział terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrowcu Świętokrzyskim ma nową siedzibę. Ze szpitala został przeniesiony do budynku przy ulicy Świętokrzyskiej. Krwiodawcy moją do dyspozycji pomieszczenia po dawnej przychodni huty Ostrowiec.

Autor: Anna Głąb

09.01.2022 11:26

image   Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

Jak podkreśla Jerzy Stalmasiński, dyrektor Centrum, ta lokalizacja jest znacznie korzystniejsza zarówno dla krwiodawców, jak i dla personelu.

- Pomieszczenia mają dwa razy większą powierzchnię niż te, którymi dysponowaliśmy w szpitalu. Warunki rejestracji i pobierania krwi będą znacznie lepsze. Do dyspozycji jest też duży parking, co także jest istotne dla krwiodawców - tłumaczy.

W połowie stycznia zostanie uzupełnione umeblowanie, ale podstawowy sprzęt już jest. W najbliższym czasie dodany zostanie też aparat do plazmaferezy, czyli pobierania osocza.

- Dawcy, którzy będą chcieli oddać osocze nie będą musieli jeździć do Kielc. Obecnie taki aparat jest jeszcze w Sandomierzu. W Ostrowcu zamontowany będzie do połowy roku. Jego koszt to około 60 tysięcy złotych - dodaje dyrektor.

W ostrowieckim oddziale Centrum pracuje trzy osoby. To dwie pielęgniarki i lekarz. Oddział otwarty jest codziennie w godz. 7:00 - 10:30.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krwiodawstwo krwiodawcy RK Ostrowiec Św. Jerzy Stalmasiński Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
other news

Podobne wiadomości

Ostrowieckie centrum krwiodawstwa przeniesione

Ostrowieckie centrum krwiodawstwa przeniesione

RCKiK w Ostrowcu Świętokrzyskim zmienia siedzibę

RCKiK w Ostrowcu Świętokrzyskim zmienia siedzibę