Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ratusz czeka na oferty. Wybudują boiska, dokończą prace w parku

Miejscy urzędnicy ogłosili przetarg na budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 9 w Kielcach. - To inwestycja wskazana w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim - przypomina Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc. Jest jednym z trzech tzw. dużych projektów, które zostaną zrealizowane.

Autor: Daniel Lenart

22.07.2020 14:49

image 22.07.2020. Kielce. Boisko przy Szkole Podstawowej nr 9 Fot. Faustyna Terelak / Radio Kielce

- Mówimy o budowie boiska sportowego, ale w praktyce zakres prac jest znacznie większy. To nie tylko plac gry do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy, ale też boisko do piłki siatkowej, przebudowa istniejącej bieżni na dwutorową, do tego zostanie zbudowane oświetlenie oraz zainstalowany monitoring - informuje Tomasz Porębski.

Łukasz Stochmal, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9, podkreśla, że obiekty bardzo poprawią komfort uczniów, którzy do tej pory mieli lekcje wychowania fizycznego w kiepskich warunkach. Skorzysta też lokalna społeczność, która swoimi podpisami wsparła projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego.

- To będzie jedno z ważniejszych miejsc spotkań młodzieży, która chce aktywnie spędzić czas. Dla uczniów naszej szkoły nowe boiska oznaczają większe bezpieczeństwo. Do tej pory mieliśmy boiska asfaltowe - mówi Łukasz Stochmal.

Do końca lipca miasto czeka na oferty od firm, które chcą tę inwestycję realizować. Boiska mają być gotowe na początku grudnia. Szacunkowy koszt budowy to 1,8 mln zł.

Do końca listopada powstanie natomiast podobny kompleks boisk przy Szkole Podstawowej nr 25 na Ślichowicach. To drugi ze zwycięskich dużych projektów ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Tu oferty zostały już otwarte i wyłoniono wykonawcę. Koszt inwestycji to około 1,6 mln zł i była o 300 tys. zł tańsza niż zakładały wstępne szacunki.

Trzecim i ostatnim dużym projektem ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego jest budowa oświetlenia w Parku imienia Adolfa Dygasińskiego na Bocianku. Jak mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg, będzie to ostatni, czwarty etap modernizacji parku. Oświetlona zostanie między innymi ścieżka rowerowa. W przetargu wpłynęły cztery oferty od potencjalnych wykonawców. Obecnie MZD je analizuje i w najbliższych dniach wyłoni wykonawcę prac.

Tomasz Porębski zapewnia, że również mniejsze projekty, które wygrywały w budżecie obywatelskim są na ostatnim etapie realizacji. W wielu przypadkach zostali już wyłonieni wykonawcy. Tak jest na przykład jeżeli chodzi o budowę placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 9, w innych lada moment przetargi zostaną rozstrzygnięte.

W ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego władze Kielc finansują trzy duże projekty oraz 16 mniejszych. W sumie gmina wydało na ten cel około 7 mln zł. Dodatkowo miasto Kielce zapłaci za 32 zadania, które nie są związane z trwałymi inwestycjami, czyli różnego rodzaju festyny, koncerty czy zajęcia z samoobrony.

Galeria zdjęć Kielce. Boisko przy Szkole Podstawowej nr 9 (22.07.2020) [Zdjęcia: 15]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

budżet obywatelski MZD Urząd Miasta Kielce RK Kielce Szkoła Podstawowa nr 25 Dygasińskiego Szkoła Podstawowa nr 9 Tomasz Porębski
other news

Podobne wiadomości

Duże zainteresowanie kieleckim budżetem obywatelskim

Duże zainteresowanie kieleckim budżetem obywatelskim

Kielecki budżet obywatelski przedłużony

Kielecki budżet obywatelski przedłużony

Ruszył nabór w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego

Ruszył nabór w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego

Projekty z budżetu obywatelskiego bez ideologii. Ostra dyskusja poróżniła radnych

Projekty z budżetu obywatelskiego bez ideologii. Ostra dyskusja poróżniła radnych