Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

„Rap Lokal” wciąż żywy. Do Końskich zjechali raperzy z różnych stron Polski i Europy

Ponad 20 raperów z powiatu koneckiego kręciło dziś teledysk w ramach trzeciej edycji „Rap Lokalu” - akcji artystyczno-charytatywnej. Do Końskich zjechali raperzy z różnych stron Polski i Europy, których łączy to, że urodzili się i wychowali w tym mieście.

Autor: Magdalena Galas-Klusek

12.09.2020 21:38

image 12.09.2020 Końskie. Ekipa Rap Lokal oraz poseł Mariusz Gosek i Piotr Kisiel - kielecki radny Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Każdy rapuje jedną zwrotkę utworu, do którego wideoklip powstaje właśnie dziś, a w Internecie będzie można go zobaczyć w październiku. 

Jak mówi jeden z organizatorów, Grzegorz Kowalewski - to okazja do aktywizacji lokalnego środowiska twórczego.

12.09.2020 Końskie. Ekipa Rap Lokal. Przygotowania do nagrania klipuFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

- Ludzie się poznają, zawierają nowe znajomości. Chcemy, żeby nawet mimo różnic czy konfliktów ludzie raz do roku się spotkali i coś wspólnie nagrali - dodaje organizator.

Na nagrania przybył też poseł na sejm Mariusz Gosek, który chciał zamanifestować swoje wsparcie dla młodych raperów.

- Młodzież, która skupia się wokół swojej pasji, którą w tym przypadku jest rap, widzi, że swoim zaangażowaniem może też pomóc innym - mówi poseł.

Grzegorz Ołownia „Owuen” bierze udział w akcji po raz trzeci jako raper i podkreśla, że zaangażował się, żeby pomóc bardziej potrzebującym.

- Nie liczymy na żadne zyski, a chcemy pomóc tym, którzy nie mają dostępu do większej gotówki: dzieciom z domu dziecka, chorym - wyjaśnia.

Rap Lokal, akcja charytatywna zrzeszająca lokalnych raperów, rozpoczęła się w Pabianicach w 2016 roku i od tego momentu muzycy zbierają pieniądze na bieżące cele charytatywne w lokalnych społecznościach. Teledyski, które powstają raz do roku mają promować serię koncertów, podczas których zbierane są środki w różnych miastach w Polsce.

W ubiegłym roku muzycy pomogli m.in. niepełnosprawnemu Sebastianowi Makowskiemu. W tym roku cel akcji zostanie ustalony po nagraniu teledysku.

ZOBACZ KLIP POPRZEDNIEJ EDYCJI RAP LOKALU

icon-tag

Tagi do tego wpisu

akcja charytatywna Mariusz Gosek RK Końskie