Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rafał Trzaskowski wiele stracił, odrzucając możliwość rozmowy z wyborcami [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Nieobecność Rafała Trzaskowskiego podczas debaty w Końskich to wielki policzek, który kandydat PO wymierzył nie tylko mieszkańcom Końskich, województwa świętokrzyskiego, ale i całej Polski. Z drugiej zaś strony była to szansa dla prezydenta Andrzeja Dudy na merytoryczne odpowiedzi na pytania postawione przez społeczeństwo - stwierdził poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Autor: Michał Kita , Anna Głąb , Magdalena Galas-Klusek

06.07.2020 23:21 / Aktualizacja 06.07.2020 23:33

image 06.07.2020. Końskie. Rynek. Debata prezydencka Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Galeria zdjęć

06.07.2020. Końskie. Hala sportowa. Debata prezydencka(Zdjęcia: [26])

- Pytania mieszkańców miały wielką wartość i wyrażały troskę o losy i przyszłość Rzeczpospolitej. Rafał Trzaskowski stchórzył. Jest to dziwne, bo skoro już na tym etapie kandydat PO tchórzy, to jak mógłby sobie poradzić w zarządzaniu Polską. Poprzez brak udziału w debacie Rafał Trzaskowski sam zdyskwalifikował się z ważnego współzawodnictwa o tytuł głowy państwa. Mam nadzieję, że mieszkańcy wyciągną z tego wnioski - powiedział Krzysztof Lipiec.

Zdaniem wiceminister sportu Anny Krupki, Rafał Trzaskowski zdezerterował przed debatą, w której pytania zadawali mieszkańcy Końskich i całego kraju, wybierając sfingowaną przez siebie debatę w Lesznie.

- To prawdziwy powód do wstydu dla przedstawiciela PO. Liczący się kandydat, który ma spójną wizję Polski, kierujący się racją stanu jest tylko jeden. Takim kandydatem jest Andrzej Duda. Niezwykle wymowne i symboliczne jest także miejsce tej debaty, czyli Końskie, które mocno ucierpiały przez 8 lat rządów PO-PSL. To także tutaj prezydent Andrzej Duda podpisywał ustawę o przywracaniu połączeń kolejowych, które w przeszłości zostały z Końskich zabrane - dodaje

Anna Krupka zaznacza, że prezydent Andrzej Duda pokazał, że w przeciwieństwie do swojego kontrkandydata nieobce są mu problemy Polski powiatowej.

Zdaniem Agaty Wojtyszek, wartością debaty w Końskich było poruszanie lokalnej tematyki. Zagadnienia dotyczące chociażby przywrócenia linii kolejowej były podejmowane już w czasie, kiedy obecna poseł pełniła funkcję wojewody świętokrzyskiego.

- W naszym województwie jest wiele małych miast, takich jak Końskie, dlatego zagadnienia związane z rozwojem tych miejscowości były bardzo ważne dla mieszkańców - powiedziała.

Parlamentarzystka dodała, że równie istotne były zagadnienia związane z wartościami życiowymi, przywiązaniem do tradycji chrześcijańskiej i podkreślenie roli rodziny. Zdaniem Agaty Wojtyszek, Rafał Trzaskowski wiele stracił, odrzucając możliwość rozmowy z wyborcami.

Poseł PiS Mariusz Gosek podkreślił, że prezydent Andrzej Duda jest otwarty na rozmowy z mieszkańcami polskich miast i może pochwalić się realizacją swojego programu i obietnic.

- Z kolei Rafał Trzaskowski zamanifestował niezdolność do konfrontacji z mieszkańcami i z niezrealizowanymi obietnicami - dodał poseł. - Rafał Trzaskowski obawiał się pytań od mieszkańców, ponieważ jest niewiarygodny. Nie zrealizował swojego programu, kiedy startował na prezydenta Warszawy. Dziś mamy przestraszonego prezydenta stolicy, który woli porozmawiać z dziennikarzami w Lesznie, zamiast tu usłyszeć, co mają do powiedzenia ludzie - zaznaczył Mariusz Gosek.

- Nie była to debata jednostronna, była to debata między urzędującym prezydentem a Polską - stwierdził wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Jak zaznaczył, wystąpienie i odpowiedzi Andrzeja Dudy były wyczerpujące i merytoryczne.

- Polska oczekuje, że będzie dalej prowadzona tak, jak do tej pory. W każdym aspekcie mijającej kadencji prezydent Andrzej Duda sprostał wszystkim zadaniom stojącym przed głową państwa. Uczciwie rzecz ujmując, kolejna kadencja należy się prezydentowi Dudzie, jak również nam jako społeczeństwu - dodał Zbigniew Koniusz.

Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego powiedział, że nieobecność podczas debaty Rafała Trzaskowskiego nie będzie korzystna dla jego wyniku w wyborach. Dodał, że Andrzej Duda miał szansę dziś za pośrednictwem mediów dotrzeć ze swoim programem do szerokiego grona Polaków.

Galeria zdjęć

06.07.2020. Końskie. Prezydent RP Andrzej Duda na Rynku(Zdjęcia: [16])

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Andrzej Bętkowski Debata Andrzej Duda wybory prezydenckie Anna Krupka Agata Wojtyszek Mariusz Gosek Zbigniew Koniusz RK Końskie
other news

Podobne wiadomości

Andrzej Duda w Końskich: chcę być prezydentem, który nadal będzie rozwijał Polskę [WIDEO, ZDJĘCIA]

Andrzej Duda w Końskich: chcę być prezydentem, który nadal będzie rozwijał Polskę [WIDEO, ZDJĘCIA]

Prezydent Duda złożył wieniec przed pomnikiem mjr. „Hubala”

Prezydent Duda złożył wieniec przed pomnikiem mjr. „Hubala”

Debata prezydencka w Końskich [ZAPIS RELACJI]

Debata prezydencka w Końskich [ZAPIS RELACJI]

Andrzej Duda: inwestycje i dbanie o przedsiębiorczość to klucz do rozwoju Polski [WIDEO, ZDJĘCIA]

Andrzej Duda: inwestycje i dbanie o przedsiębiorczość to klucz do rozwoju Polski [WIDEO, ZDJĘCIA]

Andrzej Duda w Świętokrzyskiem [ZAPIS RELACJI]

Andrzej Duda w Świętokrzyskiem [ZAPIS RELACJI]

Silne wsparcie dla kandydatury prezydenta Andrzeja Dudy

Silne wsparcie dla kandydatury prezydenta Andrzeja Dudy

Anna Krupka zachęca do wsparcia Andrzeja Dudy

Anna Krupka zachęca do wsparcia Andrzeja Dudy

Bukmacherzy stawiają na wygraną Andrzeja Dudy

Bukmacherzy stawiają na wygraną Andrzeja Dudy